Постанова Верховного суду Росії про відмову переглядати рішення про виселення громади ПЦУ з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в анексованому Сімферополі свідчить про утиски релігійних прав громадян України на півострові.
Про це заявила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає Крим Реалії.
МінТОТ засуджує такі дії РФ і вимагає відновити кримську громаду ПЦУ в її правах, ідеться у заяві.
“Росія незаконно привласнила та розпоряджається майном кримської громади Православної церкви України, чим порушує норми міжнародного права”, – повідомив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасового окупованих територій України Ігор Яременко.
За його словами, витіснення Української Церкви з анексованого Кримського півострова “є проявом слабкості держави-окупанта” й отримає належну відповідь від України.
“Україна у співпраці з міжнародними партнерами розглядатиме питання посилення санкцій проти осіб, причетних до переслідувань ПЦУ на території тимчасово окупованого Криму”, – додали в міністерстві.
- Від 2019 року точиться боротьба за кафедральний собор Святих Володимира й Ольги в Сімферополі, де проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, що перейшла до ПЦУ.
- Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало від ПЦУ звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП. У березні 2019 року російська влада в окупованому Криму подала в суд на ПЦУ, щоб забрати собор.
- Одночасно триває боротьба за храм в Євпаторії. Окупаційна адміністрація звернулася до суду, щоб ПЦУ знесла церкву і звільнила територію, на якій вона розташована.