Проросійське видання raskolam.net опублікувало статтю під назвою “У  Білоруському Екзархаті визначився свій Драбинко?”, у якій засуджується заява Городецького єпископа Білоруського Екзархату на підтримку білоруських мітингарів.

Зокрема, видання обурилось, що архієпископ Гродненський Артемій назвав протистояння в Білорусі – “Правдою та любов’ю”. Пропагандистське видання схарактеризувало Послання, яке опублікував архієпископ, як  блюзнірське і порівняло із романом Орвелла “1984”.

Raskolam.net впевнені, що архієпископ Артемій називає чорне – білим і навпаки. Також вони пригадали, як колишній митрополит РПЦвУ Олександр (Драбинко) перед самим створенням ПЦУ та відходом туди восени 2018 року відвідав Гродненську єпархію, де офіційно зустрівся з помічником архієпископа Артемія о. Миколаєм Гайдуком.

“Ймовірно, він зустрічався з архієпископом Артемієм на предмет переходу в майбутню «Православну Церкву Білорусі» Константинопольського Патріархату. Все було домовлено вже тоді”, – припускають на проросійському ресурсі.

У коментарі “Духовному фронту” митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко) розповів, що думає про ситуацію.

“Я вранці сьогодні тільки побачив, заяву владики Артемія, і я чесно кажучи сам згадав як я перебував у Городенській єпархії. Благословіння владики було. З владикою я не зустрічався – це однозначно. І не таємно, і ніяк. І навіть питання про автокефалію ми не підіймали, але дуже приємно, що це питання воно саме по собі у них … якби прозріння від того, що не зовсім все добре у цій колонії, яка іменується Союзною державою. У Білорусі я тоді перебував виключно тільки на запрошення свого студентського друга і не більше. Але якщо пишуть про це то є добре, бо значить щось пов’язують і відчувають. Тримають ніс по вітру, а вітер, значить, вже чимсь пахне, а якщо пахне майданом, то це добре”, – сказав митрополит.

Comments are closed.