Американська кіноакадемія ввела нові критерії для картин, що претендують на “Оскар” в номінації “Найкращий фільм”.

Це вимоги до тематики, складу героїв і творчих колективів, вони пов’язані з представленістю расових, гендерних, етнічних меншин та інвалідів, передає Інтерфакс-Релігія.

Зокрема, перша група критеріїв передбачає, що стрічка повинна відповідати одній з таких вимог до складу персонажів і тематиці.

Хоча б один головний або видатний другорядний персонаж повинен представляти расову або етнічну меншість, тобто, бути азіатом, вихідцем з країн Латинської Америки, афроамериканцем, індіанцем, інуїтом, вихідцем з Близького Сходу або з Північної Африки або уродженцем одного з тихоокеанських островів.

Щонайменше 30% другорядних і епізодичних ролей повинні грати представники як мінімум двох з нижче перерахованих груп: жінок, расових або етнічних меншин, ЛГБТ-меншин або людей з інвалідністю.

Сюжет повинен розвиватися навколо проблеми однієї з цих же груп.

Інші групи критеріїв стосуються складу творчих команд, які працюють над фільмом, технічного персоналу, квот для стажистів і учнів, які бажають отримати доступ до роботи в кіноіндустрії, а також для груп або компаній, які займаються рекламою або дистрибуцією фільму.

Ці стандарти будуть бажаними вже від 2022 року, а від 2024 року всі претенденти на “Оскар” в номінації “Найкраща картина” повинні будуть відповідати як мінімум двом з чотирьох груп критеріїв. Для інших категорій кіноакадемія зберігає колишні стандарти.

Ці зміни повинні привести до того, щоб в кіно, як на екрані, так і в творчому процесі, було краще представлено населення у всьому його різноманітті, пояснили президент кіноакадемії Девід Рубін і гендиректор Дон Хадсон.

Comments are closed.