На Житомирщині археологи виявили невідоме раніше місто часів давньої Русі зі складною фортифікацією та залишками цегляної будови, яка скоріше за все є церквою.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров, передає УНН.

“Археологи, що обстежували місце знахідки Городницького скарбу під керівництвом Андрія Петраускаса, віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі! Воно “загубилось” просто в Городниці! Виключно професійний погляд археологів виокремив серед дерев та горбистої місцевості структуру достатньо великого міста”, – написав він.

Зі слів Алфьорова, подальший огляд дав результати.

АРХЕОЛОГІЧНА СЕНСАЦІЯ! Городницький Скарб не відпускає!!! Археологи, що обстежували місце знахідки Городницького скарбу…

Опубліковано Oleksandr Alfyorov Вівторок, 22 вересня 2020 р.

“Стародавня Городниця мала дві лінії оборони – валів. Окрім того, наші давні фортифікатори створили ескарпи – спеціально підготовлені оборонні круті схили”, – вказав науковий співробітник.

Серед перших знайдених матеріалів, за словами Алфьорова, – “невеликі фрагменти обпеченої глини, з притаманною формою для плінфи – цегли княжого часу”.

“Отже, перед нами віднайдений град із складною фортифікацією та, очевидно, з залишками цегляної будови (скоріше за все церкви). Щирі вітання всім учасникам експедиції, мешканцям Городниці, та науковій спільноті! Від нині можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років”, – зазначив він.

Алфьоров додав, що невдовзі буде проведене детальне обстеження граду, а результати будуть опубліковані.

Раніше на Житомирщині знайшли монети часів Київської Русі.

Comments are closed.