Під час робочого візиту до Турецької Республіки президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою взяли участь у молебні за Україну та оглянули Патріарший храм Святого Георгія. Після цього президент та перша леді зустрілися з Вселенським Патріархом Варфоломієм, повідомляється на офіційному сайті президента.

Патріарх подякував  президентському подружжю за візит  до Матері-церкви, який, за його словами, приносить велику радість, і зазначив, що втішений тим, що в Україні поступово настає мир.

Глава держави висловив подяку Вселенському Патріархові за беззастережну особисту підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, нашої незалежності, а також за всю підтримку, яку Патріарх надає Україні.

“Вдячний за все, що ви зробили й робите для України. Для нас важлива така підтримка на шляху до миру. Україна – тепла й привітна. Ми всі будемо дуже раді вашому приїзду, це буде дуже важливий візит для України”, – зазначив Володимир Зеленський.

Патріарх зауважив, що буде радий відвідати Україну, коли епідемічна ситуація стабілізується. Сторони розглянули 30-ту річницю незалежності України як можливу дату візиту.

Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі віч-на-віч було детально обговорено ситуацію на Донбасі.

“Хоч складно, але є кроки вперед. До вашого приїзду в нас буде можливість просунутися на шляху до миру. І головне – про полонених: на Донбасі, в Криму і в Росії – дуже хочеться, щоб вони повернулися додому”, – наголосив президент.

“Бажаю цього від усього серця. Щоб припинився біль сімей, чиї родичі в полоні”, – зазначив Варфоломій.

Співрозмовники обговорили подальші кроки щодо зміцнення взаємодії України та Вселенського Патріархату.

Патріарх Варфоломій вручив пам’ятні подарунки президентському подружжю.

Це вже другий візит президента Володимира Зеленського до Вселенського Патріархату.

Як повідомляла РП, президент України Володимир Зеленський 16 жовтня перебуває з візитом у Туреччині, де відвідує Вселенський Патріархат. На Фанарі у церкві Святого Георгія Зеленський спільно з представниками української громади у Туреччині помолився за Україну.

Comments are closed.