Громада Криму своє право молитися в Українській Церкві шість років виборює в російських судах і в Європейському суді з прав людини. Відбулося понад 20 судових процесів, і жодний російський суд не ухвалив рішення, яке захищало б права православних українців Криму.

Про це заявив митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, звертаючись до Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє ПЦУ.

3 листопада на полях 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся тематичний захід в режимі онлайн щодо ситуації з правами людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Захід об‘єднав дипломатів з Києва, Нью-Йорка, Женеви, Відня та Страсбурга, які опікуються правозахисною проблематикою.

Звертаючись до учасників зібрання, митрополит Климент ззначив, що до 2014 року на території Криму діяло 49 релігійних громад, які належали до Української Православної Церкви Київського Патріархату, після 15 грудня 2018 року – до Православної Церкви України.

“Сьогодні на території Криму залишилось шість релігійних громад Православної Церкви України. з них три – під загрозою припинення існування. Своє право молитися в Українській Церкві ми шість років виборюємо в російських судах і в Європейському суді з прав людини. Понад 20 судових процесів, і жодний російський суд не прийняв рішення, яке захищало б права православних українців Криму”, – наголосив він.

За словами митрополита, понад 70 прихожан Кримської єпархії звернулися в комітет ООН з прав людини в Женеві з проханням захистити їхнє право на релігійну свободу в Криму. Вони чекають захисту і підтримки.

“Сьогодні під загрозою закриття головний кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в місті Сімферополі. Влада Криму через суди вимагає закрити собор, а приміщення повернути Міністерству майнових і земельних відносин Криму. Приміщення першого поверху вже відібрані на користь міністерства. Адміністрація міста Євпаторії через судових виконавців вимагає від мене розібрати церкву, сплатити судові витрати понад 50 тис. рублів і повернути земельну ділянку у 25 квадратних метрів місту”, – розповів Климент.

Він наголосив, що окупаційна влада свідомо перешкоджає ПЦУ в Криму.

“Я – корінний кримчанин, я народився і виріс в Криму. Мого прадіда в 1932 році радянська влада позбавила всього майна і вислала до Архангельська, а в 1944 році частину моєї родини тільки за те, що вони були кримськими болгарами, депортували за Урал. Сьогодні, тільки за те, що я українець і служу в Православній Церкві України, мене позбавляють права молитися в своїй Українській Церкві в Криму.

25 років разом з українцями Криму ми докладали зусилля, щоби в Криму була Православна Церква України. Моє звернення окреслює стан українців Криму, що проживають на Кримському півострові. Спочатку було відібрано право отримувати інформацію українською, потім ліквідували право на освіту українською мовою, потім українську культуру – тепер Українську Церкву. Питання, яке я сьогодні порушую, – це питання виключно прав та свобод українців мати свою Українську Церкву в Криму”, – наголосив він.

Він закликав представників країн ООН невідкладно почати перемовини з Російською Федерацією щодо вирішення цих проблем.

“Ми потерпаємо від свавілля і байдужості. Стурбованість – це не той шлях вирішення проблеми, який сьогодні присутній у всіх заявах українських та міжнародних організацій. Нам потрібне практичне рішення, що буде забезпечувати наше конституційне право в Криму молитися в наших храмах Православної Церкви України українською мовою за свій народ і свою державу. Прошу захистити права і свободи релігійної громади Православної Церкви України в Криму”, – зазначив Климент.

Comments are closed.