У суботу, 21 листопада, було розвінчано черговий міф московської пропаганди проти Православної Церкви України. У свято Собору Архістратига Михаїла у Михайлівському золотоверхому соборі Києва екзарх Вселенського патріархату єпископ Михаїл співслужив предстоятелю ПЦУ, і як подобає єпископу, стояв праворуч від митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Це можна побачити, переглянувши останні фото із офіційної пресслужби ПЦУ, повідомляє Духовний фронт України.

Міф московської пропаганди полягав в тому, що екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл є предстоятелем ПЦУ, тому митрополит Епіфаній й інші єрархи української церкви мають йому підкорятись. І саме цей черговий міф роспропаганди розвінчано.

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію, а екзарх Вселенського патріархату співслужив йому й стояв збоку, ліворуч, як й інші єпископи ПЦУ.

Наприкінці Божественної літургії Митрополит Епіфаній привітав Екзарха Вселенського патріарха єпископа Команського Михаїла з Днем ангела.

У свою чергу єпископ Михаїл подякував митрополиту Епіфанію та передав сердечні братні вітання від Його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія.

«Ваше блаженство, ваше Високопреосвященство, всечсні отці, дорогі брати і сестри, дозвольте сьогодні і також мені привітати вас із святом покровителя Києва, Архістратига Михаїла і передати Вам, ваше блаженство, сердечні вітання від Його всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія і подякувати вам за те, що ви надіслали делегацію Православної Церкви України, для того, щоб ці брати архієреї прийняли участь у моїй висвяті у сан єпископа. Це надзвичайно зворушливо. Відчувати підтримку своїх близьких, рідних, своїх співвітчизників. Повірте – це були одні з найрадісніших моментів. Відчувати що частинка України була в цей час разом в тому граді Константинополя, для того щоб підтримати і взяти участь у хіротонії. Пам’ятаєте, що по благословенню Його блаженства був направлений був направлений владика Олександр Переяславський і Вишневський і владика єпископ Матфей Володимиро-Волинський і Турійський. І сьогодні мені надзвичайно радісно знаходитись тут, серед вас і відчувати щиру радість разом з вами, відчувати ваші щирі молитви, вашу підтримку. Дякую Вам Ваше Блаженство, що мене запросили, для того щоб співслужити у це велике свято, разом з вами. Постараюсь якомога частіше відвідувати, щоб розділяти цю радість євхаристичного єднання, радість спільного причастя від однієї чаші Христової і з Вами з іншими побратимами, архієреями. Спаси вас Господи», — йдеться у привітанні.

Comments are closed.