Майдан – це несподівана допомога із потойбічного світу для християн від Бога, для того, щоб люди стали вповні відповідальними за свою долю.

Таку думку висловив в інтерв’ю Релігійній правді капелан Майдану священник УГКЦ Михайло Димид, який перебував на Майдані як священник, як громадянин і як батько – він приїхав разом із дітьми.

Священник Михайло Димид

На думку отця Михайла, ніхто й ніколи не зміг би зібрати мільйон шляхетно, позитивно налаштованих людей в центрі столиці України.

“Це голос сумління і того, хто стоїть за ним – Бога; це не голос Церкви, це не голос потужних, це не голос тих, хто при владі, опозиції чи лідерів суспільних організацій”, – зауважив священник.

Він пояснив роль Церкви у тому, що громадяни України зібралися на Майдані.

“Церкви – це Божий народ із своєю ієрархією. Там, в селах і містах, де Церква виховувала людей, де вони були суспільно активними в тому сенсі, що допомагали ближньому незалежно від релігії чи нації, а в ім’я Ісуса Христа, там, де вчили любити батька й матір, українську землю й мову – там повстав Майдан в серцях людей. Звідти вони приїхали до Києва, звідти йшла матеріальна підтримка Майдану”, – зазначив капелан Майдану.

Він наголосив: “Не було б Майдану без двадцятилітньої роботи Церков на парафіях”.

Також священник додав, що Церква як інституція перестала бути егоцентричною: “Вона не була в центрі уваги, вона просто була частиною цілості, як дріжджі в тісті або як сіль у страві”.

Також отець Михайло пояснив, у чому полягало диво української Революції Гідності.

“В тому, що український народ – постколоніальний, постсовєтський, постголодоморний, постколгоспний, пострусифікований і, здавалося, його хребет зломлений і він приречений до “русского міра”, і ”путінського державного проєкту”, а воно виявилося не так, всупереч старанням проросійської політичної, культурної, бізнесової, релігійної “еліти”, яка ретельно, плановано і довго над тим працювала”, – сказав священник.

“Відродився дух свободи, яка приходить із висот, яку дарував людині Бог із її народженням”, – наголосив отець Михайло.

Comments are closed.