Басманний суд Москви у вівторок санкціонував арешт схиігумена Сєргія (Романова), якого затримали в Середньоуральському жіночому монастирі за звинуваченням у схилянні до самогубства.

“Постановою суду щодо Миколи Романова (Сєргія) обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на строк до 28 лютого 2021 року”, – повідомила “Інтерфаксу” прессекретар суду.

Після засідання адвокат обвинуваченого Іван Миронов заявив, що сьогоднішнє рішення суду буде оскаржено в Мосміськсуді.

Арештований судом в Москві Сєргій Романов підозрюється у схилянні десятьох монахинь до самогубства, повідомили в Слідчому комітеті.

“Він публічно закликав не менше десяти монахинь, які проживають в монастирі, до самогубства. Надалі, усвідомлюючи, що його заклики можуть бути сприйняті невизначено широким колом осіб і спричинити суспільно небезпечні наслідки, опублікував в інтернеті відеозапис свого виступу, що містить ознаки схиляння віруючих до скоєння самогубства під виглядом релігійної ідеології християнства”, – йдеться в повідомленні, розміщеному у вівторок на сайті відомства.

У СК зазначили, що провину Сєргій не визнав.

Як повідомляла РП, штурм Середньоуральського монастиря під Єкатеринбургом, яким керує опальний о. Сєргій (Романов), що критикував Путіна, почався пізно вночі 29 грудня. Судячи з відео з території монастиря, опублікованого уральськими ЗМІ, в обитель приїхало кілька десятків співробітників спецслужб при повному спорядженні – в шоломах і з автоматами.

Як відомо, засновник Середньоуральського жіночого монастиря РПЦ, заборонений у служінні схиігумен Сєргій Романов вимагав від Путіна скласти повноваження і передати їх йому. В іншому випадку монах пригрозив Путіну розпочати “повномасштабну духовну війну”.

РПЦ відлучила Сєргія Романова від Церкви та позбавила сану.

Comments are closed.