В українському законодавстві не прописана процедура зміни юрисдикції монастирями або цілими єпархіями, тому зараз не відбуваються переходи архієреїв РПЦвУ (УПЦ МП) до помісної Церкви.

Про це повідомив в інтерв’ю Релігійній правді речник ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря.

Якщо звичайна релігійна громада на своїх загальних зборах може ухвалити рішення про перехід і закон її захищатиме, то у випадку з монастирями і єпархіями ситуація складніша, пояснив владика.

“Так, є багато умов, перешкод, і ми бачимо, з якими труднощами стикаються громади, коли вони таке рішення (про перехід до ПЦУ, — ред.) хочуть реалізувати, але така можливість хоча би передбачена. Для єпархій, для монастирів така процедура взагалі юридично не прописана”, — нарікає владика Євстратій.

“І, от взяти якогось конкретного архієрея єпархіального Московського Патріархату, йому зараз ухвалювати це рішення — це означає приблизно як просто з човна кинутися в море. Тому що, очевидно, відразу синод на його місце призначить іншого архієрея, почнуться юридичні процедури щодо єпархіального майна”, – зазначив речник ПЦУ.

На його думку, єпархіальних архієреїв від приєднання до ПЦУ стримує страх невідомості.

“Бо нехай у них є щось, що їх не дуже і задовольняє, але відоме. А як воно буде, коли підуть? От це їм сприйняти тяжко”, — вважає архієпископ Євстратій.

 

Comments are closed.