На Житомирщині поліцейські познущалися на 18-річним Арсеном Сєніком, сином священника ПЦУ. Вони примушували хлопця зізнатися у викраденні автомобіля. Розголосу цій справі надав дядько Арсена – керівник служби першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової  Денис Сєнік.

Як повідомляє Громадське, Офіс генпрокурора відкрив справу щодо побиття поліцейськими 18-річного хлопця у місті Малин Житомирської області.

Арсен – старший син в родині священнослужителя Владислава Сєніка з села Маклаївка Малинського району Житомирської області. Відомо, що в лютому 2019 року священник разом зі своєю громадою перейшлов з РПЦвУ до Православної Церкви України.

Сєнік повідомив, що під час прогулянки до хлопця та його друга почали чіплятися приблизно десять невідомих людей — вони почали бити їх ногами та вимагати гроші. Крім того, зловмисники вимагали розповісти, де є автомобіль «Мазда» (Сєнік зазначив, що того дня і справді зник автомобіль «Мазда»). Коли хлопці почали говорити про поліцію, один з нападників сказав, що він сам працівник поліції під прикриттям.

«Через 5 хвилин з’явився автомобіль з логотипом поліції, з якого вийшли два поліцейських у формі. Молодий поліцейський підійшов до Арсена, коли той був на землі, витягнув пістолет, звів курок, притулив пістолет до чола і натиснув на гачок. Пістолет не був заряджений. Після цього поліцейський вдарив Арсена пістолетом. На обурення Арсена інший поліцейський відповів ударом ноги в голову», — розповів Сєнік.

Він зазначив, що після цього до місця події приїхав ще один автомобіль поліції. Звідти вийшли двоє поліцейських, які без пояснень забрали хлопців у місцевий відділок. Там від них вимагали зізнатися в крадіжці автомобіля, а прохання подзвонити батькам відхиляли протягом 4 годин. Хлопців відпустили лише о 2:30 ночі. О 3 год хлопців повернули додому без будь-яких пояснень і вибачень, стверджує Сєнік. До ранку в Арсена текла кров з носа, була нудота і головний біль. До слова, автомобіль, зізнання у викраденні якого намагалися вибити з хлопця, знайшли того ж дня, коли він зник.

Як розповів Сєнік, наступного дня Арсен з батьками поїхав до поліції, щоб написати заяву та зняти побої. Однак і там, і в прокуратурі їм відмовили. Хлопцю довелося зробити це у місцевій лікарні, де його зустріли поліцейські. Вони повели Арсена на зустріч із прокуроркою, де вона постійно намагалася мінімізувати та пом’якшити дії поліції, а згодом видала йому незареєстровану копію протоколу, яка не мала печатки.

«Про висновки судмедекспертизи, якщо її можна так назвати з огляду на те, як вона була «проведена», хлопцю не повідомили. Жодних офіційних документів не дали. Результат рентгенівського дослідження з підозрою на зламаний ніс та струс мозку також не був виданий», — резюмував Сєнік.

Денис Сєнік побоюється, що “справу замнуть, докази знищать, або вже знищили”.

Як повідомляла РП, у лютому 2019 року на Житомирщині священники, які перейшли до Православної Церкви України, отримують смс-повідомлення з погрозами від імені ієрарха Московського Патріархату (РПЦ в Україні). Про такі дії митрополита РПЦ в Україні секретаря Житомирської єпархії протоієрея Павла Ядчишина сповістив ієрей Владислав Сєнік, котрий нещодавно перейшов до ПЦУ з РПЦ в Україні.

 

Comments are closed.