Єпархія ПЦУ у Полтаві планує створити громадський простір на кшталт публічної бібліотеки в Гельсінкі Oodi, яка серед іншого дає можливість проводити навчальні курси, громадські дискусії й обладнана місцями для роботи і відпочинку, різноманітними майстернями та навіть кінотеатром.

Про це в інтерв’ю Релігійній правді розповів архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Публічна бібліотека в Гельсінкі Oodi. Фото: Tuomas Uusheimo / Helsinki Marketing

Активна громадська діяльність Церкви почалася під час війни зі створення організації «Батальйон небайдужих». Разом із волонтерами надавали допомогу військовим, шили маскувальні сітки, зимові захисні халати тощо.

«Коли була мобілізація, то в нас постійно була черга в соборі – збирали хлопців на фронт… Фактично кожен храм тодішнього Київського Патріархату, зараз ПЦУ, був міні-волонтерським центром», – розповів архієпископ Федір.

Згодом Церква почала займатися реабілітацією ветеранів. Діяльність розширювалася, тож почали шукати додаткові приміщення.

За допомогою Київської митрополії і меценатів викупили велику будівлю, яку планують облаштувати на європейський лад.

«У нас є мрія зробити громадський простір і для молоді, і для туристів, і музей полтавської історії, і центр допомоги нужденним. Також там центр сім’ї, бо сьогодні сім’я потребує захисту і плекання, бо всі ці гендерні мейнстріми – це диявольська ідеологія. Щоб там був і конференц-зал, і те, що сьогодні модно називати коворкінг», – поділився планами владика.

Він додав, що ідею про публічний центр на кшталт фінського їм підкинув підприємець, який підтримав Церкву.

«Він навчався у Фінляндії, прислав мені посилання – про бібліотеку в Гельсінкі. Ми хочемо, щоб таке було в Полтаві», – резюмував архієпископ Федір.

Comments are closed.