Релігійна громада у Сараті, яка вже другий рік воює у судах з представниками РПЦ в Україні (УПЦ МП), досі не може перереєструвати статут. Чиновники Одеської ОДА вже чотири рази відмовляли у реєстрації статуту.

Як розповів Релігійній правді настоятель храму Свято-Покровського храму священник Владислав Шіман, який перейшов до ПЦУ за підтримки місцевої релігійної громади, вони вчергове подали документи на перереєстрацію.

“Нас ніхто не хоче реєструвати. Ми ще УПЦ МП. Документи на реєстрацію статуту повертали вже 4 рази. Зараз вже вп’яте подали звернення до ОДА з наданням усіх необхідних документів”, – розповів отець Владислав.

Він уточнив, що звернення було подане в середині листопада, на розгляд рішення чиновники мають 90 днів, тому вже скоро, 15-17 лютого, громада очікує на рішення щодо перереєстрації їхнього статуту у ПЦУ.

Попередні відмови, каже священник, ґрунтувались на надуманих приводах.

“Наприклад, у нас були збори, і в нас написано, що всі присутні проголосували за перехід. А вони кажуть: а чому у протоколі не внесено, що 127 осіб – це є більше двох третєй? А ми не можемо переробити протокол, тому що жінка, яка була секретарем, померла, буквально три місяці тому”, – зауважив настоятель.

Священник наголосив, що усі відмови – це абсолютно політичні рішення.

Як повідомлялося раніше, у Православній Церкві України розповіли історію боротьби парафії в Сараті за своє законне право бути в лоні єдиної помісної Церкви та розсекретили маніпуляції, до яких вдається Московський Патріархат, щоб усіляко цьому протидіяти.

Comments are closed.