Пандемія коронавірусу змусила багатьох засумніватися в існуванні Бога, вважає голова Папської ради зі сприяння християнській єдності кардинал Курт Кох.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Жахливі страждання і смерть такої великої кількості людей набагато сильніше порушують питання про існування Бога, ніж будь-які теорії філософії Просвітництва», — сказав він.

На думку кардинала, шок від пандемії коронавірусу можна порівняти із враженням від великого землетрусу в Лісабоні в 1755 році, коли загинуло близько 100 тис. людей. «У той час ця подія поставила під питання багато колишніх переконань […], виникли сумніви особливо щодо доброти та всемогутності Божих», — сказав представник Ватикану, нагадавши вислів, що з’явився тоді, про те, що «страждання — це скеля атеїзму».

Занепокоєння католицького архієрея викликає і те, що пандемія позначилася на церковному житті на базовому рівні: можливість здійснювати богослужіння була або сильно обмежена, або зовсім скасована під час локдауну. В зв’язку з цим кардинал поставив під сумнів те, що всі парафіяни повернуться в храми після скасування обмежень.

Саму епідемію глава папської ради порівняв із «тривалим Великим постом» і з часом 40-річних поневірянь єврейського народу в пустелі. «В ці 40 років у пустелі Ізраїль пройшов і через страшні небезпеки, і через великі спокуси. Це був час, коли Ізраїль висловлював невдоволення своїм Богом, бажаючи повернутися до свого древнього язичництва», — нагадав кардинал. Проте згодом, додав він, Ізраїль сприйняв 40 років своїх мандрів у пустелі як час першої любові Бога до свого народу.

Comments are closed.