18 лютого 2021 року у Ватикані повідомили, що Папа Франциск прийняв відставку владики Петра Крика з посади правлячого архієрея апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії. Водночас Папа Франциск благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ і номінував новим екзархом владику Богдана Дзюраха, теперішнього єпископа курії Верховного Архієпископа і секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Владика Богдан Дзюрах, який кілька днів тому відзначив 15-річчя єпископської хіротонії, став третім апостольським екзархом для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.

Апостольський екзархат у Німеччині та Скандинавії опікується українськими греко-католиками в Німеччині з першої половини ХХ століття. А в 1984 році територію дущпастирської опіки екзархату розширено і на Фінляндію, Норвегію, Данію та Швецію. Більшість вірних екзархату – це нащадки українців, яким у міжвоєнні та воєнні роки довелося тікати з території України, як через дискримінаційну національну політику Польської Республіки, так і від більшовицької системи.

Одним з перших душпастирів для українців у Німеччині був блаженний Петро Вергун. Його мощі зберігаються в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці та Святого Андрія Первозванного у Мюнхені.

З 20 листопада 2000 року служіння правлячого архиєрея Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії звершував владика Петро Крик.

Єпископ Богдан Дзюрах народився 20 березня 1967 року в селі Гірське (Миколаївський район, Львівська область). У 1990 році вступив до Духовної семінарії в м. Дрогобичі. Згодом вивчав теологію у вищих духовних навчальних закладах Європи: у Варшаві, Страсбурзі, Інсбруці та Римі. Здобув ступінь доктора теології.

17 березня 1991 року був рукоположений на священника. 21 грудня 2005 року проголошений єпископом-помічником Києво-Вишгородської архієпархії. Архієрейська хіротонія відбулася 15 лютого 2006 року в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові (святитель —  Любомир Гузар). У 2006 році обраний секретарем Синоду Єпископів УГКЦ.

Comments are closed.