Підозрюваний у згвалтуваннях дітей Роман Московченко, якого судять у Львові, ніколи не належав до монашої спільноти. Про це повідомив настоятель монастиря і храму Святого Архістратига Михаїла УГКЦ у Львові ієромонах Аліпій (Федун).

Монастир змушений був відреагувати на ці події, адже при церкві Святого Архістратига Михаїла у Львові діяло товариство, голові якого висунуті звинувачення в насильстві.


“Нам дуже прикро, що в приміщеннях, які були надані для вживання у благих цілях, відбувались такі аморальні дії. Також слід зазначити, що Р. Московченко ніколи не був членом нашої монашої спільноти. Від 2011 року це товариство припинило свою діяльність при монастирі.

Одночасно наголошуємо, що ми, як і ціла наша Церква, є на стороні постраждалих від насильства. Прагнемо захищати всіх людей, особливо тих, хто доручений пастирській опіці при нашій церкві. З нашої сторони зробимо все можливе, щоб запобігти та не допустити майбутніх зловживань. Ми сподіваємося на справедливе судочинство та справедливе покарання таких злочинних дій і готові сприяти слідству заради встановлення справедливості щодо розслідування цих випадків насильства над неповнолітніми”, – зазначив настоятель.

Як повідомляла РП, на Львівщині до суду скерували обвинувальний акт щодо 47-річного львів’янина — екскерівника одного з незареєстрованих офіційно молодіжно-християнських товариств — за розбещення та зґвалтування неповнолітніх дівчат. Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Як вдалося з’ясувати з офіційних судових реєстрів, обвинуваченим є львів’янин Роман Московченко, який очолював офіційно не зареєстроване Молодіжно-християнське товариство «Діти Христа», розповідає Громадське.

Проти Романа Московченка відкрито 11 кримінальних проваджень, які налічують 147 епізодів за фактом статевих злочинів, скоєних із 2005 року щодо шести дівчат віком від 11 до 14 років.

За даними слідства, Московченко з 2003 по 2018 роки працював координатором зовнішніх зв’язків у навчально-виховному комплексі «Школа-гімназія святої Софії». Від керівництва закладу він отримав дозвіл на проведення в приміщенні зібрань МХТ «Діти Христа». Там, а також у приміщенні, яке належить храму Святого Архистратига Михаїла, він, за даними слідства, нібито і вчиняв злочини проти неповнолітніх.

Comments are closed.