РПЦвУ, прикриваючись релігійними гаслами, веде цілеспрямовану антидержавну діяльність, а з початком російсько-української війни вона стала “надійним оплотом проросійських сил, перетворивши храми та монастирі на розплідники антиукраїнської пропаганди та бази і штаби російських бойовиків”. Про це написав у своєму Facebook політик, колишній лідер “Правого сектору” й командир Добровольчої української армії Дмитро Ярош, звертаючись до РНБО.

Російський полковник Ігор Гіркін (псевдо «Стрєлков»), який на той час був одним із ватажків угруповання «ДНР», отримує благословення священника РПЦвУ в уже непідконтрольному владі Донецьку, 2014 рік

Напередодні чергового засідання РНБО він закликав заборонити філію РПЦ в Україні.

“По-перше, ця структура була створена забороненою в Україні комуністичною партією на чолі з катом Сталіним (архівних документів достатньо). По-друге, всі роки Незалежності України це дитя НКВД, прикриваючись релігійними гаслами, веде цілеспрямовану антидержавну діяльність (фактів, у тому числі задокументованих СБУ, безліч). По-третє, із початком російсько-української війни, РПЦ в Україні стала надійним оплотом проросійських сил, перетворивши культові споруди (храми та монастирі) на розплідники антиукраїнської пропаганди та бази і штаби російських бойовиків”, – зазначив Ярош.

За його словами, “московська церква” в Україні, у своїх антидержавних намірах і діях, практично з’єдналася з ще одним політико-олігархічним антиукраїнським угрупуванням ОПЗЖ, а вся їхня діяльність координується з єдиного кремлівського центру та направлена на ліквідацію Держави Україна.

“Це угрупування є по своїй суті агресивно антидержавним та підпорядковане російським спецслужбам. Отже діяльність російської “церкви” під час війни України за свою Незалежність несе безпосередню загрозу існуванню нашої Держави, тому має бути ліквідована, її імперська діяльність — заборонена, а майно та матеріальні ресурси повернуті українському народу. Геть московських попів з України!” – зазначає Ярош.

Comments are closed.