Якщо єпископ і паства хочуть лишатися у лоні Церкви, вони мають прислухатися до слова Ватикану, який нещодавно наголосив, що не дозволяє благословляти одностатеві шлюби.

Таку думку висловив в інтерв’ю Релігійній правді єпископ Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький, коментуючи ліберально-консервативну дискусію про визнання шлюбів ЛГБТ-людей, яких підтримали німецькі єпископи.

«Ви згадали про єпископів у Німеччині, звичайно, не тільки в цьому середовищі почали ставити питання: «А може це насправді є шлях? І там так само є любов, а Бог же є любов’ю», Ватикан відповів: «Ні». І так було з іншими питаннями, які сьогодні вже так не обговорюють, догматичними питаннями», – зауважив єпископ Віталій.

Єпископ Києво-Житомирської дієцезії в Україні Віталій Кривицький. Фото: Credo.pro

Він зазначив, що у Церкві люди не завжди тішилися кожним рішенням Ватикану. І завжди кожне рішення буде мати як прихильників, так і противників. Зокрема, у Німеччині.

«Але якщо єпископ, паства, будь-хто хоче залишатися в лоні Церкви, то звичайно мусить прислухатися до цього слова, інакше людина виключає сама себе. І сьогоднішня синодальна дорога є таким великим випробуванням єдності Церкви. І якщо ми говоримо, що вся Німеччина хоче піти цією дорогою — ні, це неправда», – наголосв він.

Єпископ РКЦ в Україні додав, що те, що Церква із повагою ставиться до людей з гомосексуальними схильностями, не означає, що вона толерує гріх: «Людина потрапила в біду, вона потребує допомоги. Але завжди маємо це назвати своїми словами: у випадку, коли порушується Божа заповідь, то це є гріх. Однак це не значить, що цих людей не треба поважати та любити, і що не треба говорити їм про їхні помилки».

«А гріх насправді спроможні робити як гомосексуалісти, так і гетеросексуали. У будь-якій ситуації, коли вчинок виходить за межі Божої заповіді, ми повинні визнати його гріхом. Проте може статися, що людина з гомосексуальними схильностями нічого спільного з гріхом не має, а гетеросексуал – навпаки», – додав єпископ.

Comments are closed.