У 35-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС Вселенський Патріарх Варфоломій вшанував пам’ять жертв трагедії і закликав не забувати її уроків. Про це він сказав у спеціальному відеозверненні до Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

Як повідомляє НВ, Варфоломій зазначив, що український народ зіткнувся з найстрашнішою ядерною катастрофою в історії, наслідки якої “все ще лунають у наших умах і наших серцях”.

“У цю сумну річницю ми оплакуємо жертв катастрофи, яка не тільки поширилася на сусідні з Україною країни на півночі і заході, але й вплинула на ширший регіон на півдні і сході, породжуючи хвилі екологічного руйнування, незворотної шкоди для здоров’я і втрати людського життя”, — сказав Патріарх.

За його словами, впродовж 1950-х і 1960-х років використання ядерної енергії у мирних цілях було багатообіцяючою надією для людства, проте чорнобильська трагедія “нагадала нам всім, наскільки передчасним і поспішним був такий підхід і такі очікування”.

У зв’язку з цим Варфоломій підкреслив, що людство ніколи не повинно забувати трагічні наслідки власних невдач і навчитися говорити “ні” технологіям зі шкідливим впливом на довкілля.

“Як Церква-матір нашого улюбленого українського народу ми всім серцем молимося, щоб пам’ять про Чорнобиль не була марною”, — звернувся він до українців.

 

Comments are closed.