Люди дивуються теплій і радісній атмосфері у Жидичинському монастирі ПЦУ і Липлянському скиті, який заснований при ньому.

Про це в інтерв’ю Релігійній правді розповіла очільниця Липлянського скиту матінка Євлалія, коментуючи поширену серед мирян думку про суворість, таємничість і непривітність монастирів.

Матінка Євлалія

«У нас і в Жидичині, коли люди потрапляють, то дивуються, тому що немає такого, що всі з опущеними очима, насуплені і щось буркнуть тобі у відповідь. А обов’язково тебе радісно зустрінуть, підтримають, з тобою поговорять», – розповіла матінка Євлалія.

Громада у Липлянському скиті. Фото: Константин Марченко | Facebook

Вона зізналася, що у той час, коли ще була мирянкою, також думала, що в монастирях квітне лише аскеза і мовчання.

«А виявляється, що в монастирі люди і приємні, і привітні. Для мене це було приємним відкриттям, що від нашого скиту віяло таким хорошим і радісним», – пригадала очільниця Липлянського скиту.

Матінка Євлалія

Також вона зауважила, що серед молоді є помітний запит на те, щоб йти до монастирів.

«Хоча наша країна і вважається православною, [є] дуже багато атеїстично налаштованої молоді, яка виросла в православних сім’ях. Але запит є. Є люди, які цікавляться, яких Господь веде. Я думаю, що і в нашій церкві з часом збільшиться кількість монастирів, зокрема жіночих», – висловила надію монахиня.

Читайте також: Монахиня розповіла, що у Жидичинському монастирі ПЦУ немає каси: «Молитва за гроші – звучить дивно»

Comments are closed.