Московська Патріархія є проповідником релігійного фундаменталізму, тобто відданості незмінним догмам і відсутності критичного перегляду застарілих релігійних понять. А Всеправославний собор вже двічі засудив релігійний фундаменталізм.

Про це в інтерв’ю Релігійній правді сказав професор-богослов Юрій Чорноморець, коментуючи можливість Росії вплинути на перегляд рішень Вселенської Церкви щодо України.

«Якщо говорити чітко, то з точки зору Константинопольського Патріархату, цей релігійний фундаменталізм Москви є єрессю», – зауважив вчений.

Юрій Чорноморець. Фото: Лана Самохвалова

Він наголосив, що Москві очевидно доведеться змиритися з існуванням ПЦУ, однак Україна не є головним предметом ідейного конфлікту Моспатріархії зі Вселенським Православ’ям.

«Всі їхні московські слова про те, що є якісь цінності, які вище, ніж людська гідність, з точки зору Константинополя є єрессю. І єресь вся їхня доктрина 2008 року про права, гідність і свободу людини, про те, як добре бути рабами великого інквізитора – світського і церковного», – зазначив Чорноморець.

Comments are closed.