9 червня, у свято Віддання Пасхи, в Іванові на Вінниччині відбулося перше молитовне зібрання новоутвореної громади Православної Церкви України.

Раніше в Іванові вірні ПЦУ утворили та зареєстрували релігійну громаду парафії святих апостолів Петра і Павла. На території колишнього Калинівського району – це перша громада Православної Церкви України, створена з ініціативи вірних, повідомляє Калинівка Сіty.

Перше богослужіння новоутвореної громади та водосвятний молебень відслужили чотири священники Православної Церкви України – Георгій Дончак, Орест Шпак, Олег Кожушний та Павло Звіринський.

А відбулося богослужіння під стінами католицького костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

Представники релігійної громади звернулися у Кам’янець-Подільську дієцезію Римо-Католицької Церкви і знайшли розуміння з боку єпископа Леона Дубравського, який погодився тимчасово надати приміщення костелу для богослужінь вірним ПЦУ.

Але оскільки саме приміщення ще не підготовлене до богослужінь, то перше молитовне зібрання провели під стінами католицького храму.

“Бог не в приміщеннях, а в серці”, – прокоментував ситуацію з місцем богослужіння протоієрей Георгій Дончак.

Та ініціатори створення релігійної громади ПЦУ мріють про те, що їм вдасться збудувати свій храм.

“У нас дуже міцний чоловічий осередок ініціаторів створення громади, – каже Григорій Костик, один з ініціаторів створення громади. – І чоловіки такі, що раз беруться за справу, то доводять її до кінця. Думаю, так буде і з будівництвом храму”.

Як повідомляла РП, в Іванові, адміністративному центрі Іванівської територіальної громади, що на Вінниччині,  створили релігійну громаду Православної Церкви України. Щоб не було протистоянь і сварок, громада вирішила будувати в селі свою церкву святих апостолів Петра і Павла.

Comments are closed.