Україна залишається небезпечною територією для політичних біженців з сусідніх Росії та Білорусі. Причина – на восьмому році війни в державі на усіх рівнях спокійно діє агентурна мережа країни агресора, і, схоже, режиму Лукашенка.

Таку думку в ефірі 4-го каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський, коментуючи ймовірне убивство голови “Білоруського дому в Україні” Віталія Шишова, яке назвав ще одним підтвердженням беззубості українських спецслужб у протидії московській та мінській агентурі, передає РІСУ.

На його думку, так само спецслужби мають більш радикально реагувати на сигнали, які надходять з регіонів, особливо прифронтових, де потужні позиції за сприяння місцевої влади, має Російська Православна Церква в Україні (УПЦ МП), яка також є агентом впливу та пропаганди країни-агресора.

“Нещодавно на одному з телеканалів вийшло розслідування, яке стосується російських агентів, які працюють через Православну Церкву Московського Патріархату. І там акцентовано на панові Філатову у місті Дніпро. І мова про те, що якщо ми в період Петра Олексійовича розглядали РПЦ як форму впливу на свідомість українців, форму пропаганди, форму агентурної роботи, то скоріше всього, державні службовці повинні також перевірятись, яким чином вони комунікують з цією структурою”, – наголошує Вігірінський.

Експерт нагадав, що той таки Філатов має церковні нагороди від Патріаха Кирила, був старостою храму Московського Патріархату в Дніпрі. І небезпека у тому, що зараз Філатов, який має тісні зв’язки з агентурною мережею Путіна в Україні, залучений до формування державної політики на регіональному рівні – через Конгрес місцевих та регіональних влад, зазначив Вігірінський.

Нещодавно журналісти проєкту Україна Selfie в ефірі 24-го каналу розповіли, що Філатов, який 2015-го прийшов до влади у Дніпрі на патріотичній риториці, за кілька років до обрання отримав грамоту з рук Патріарха Кирила. У документальному фільмі глядачам показали унікальні архівні кадри, як Патріарх Кирило нагороджує Філатова і його тоді ще близького товариша Олександра Вілкула відзнаками – “за самовіддану працю на благо Російської Православної Церкви”.

Журналісти зауважили, що нині Російська Православна Церква у Дніпрі має потужні позиції, як і 10 років тому. Проросійські організації ніхто не розпустив і не переслідує. Зачаїлись, але завжди готові й козачки з “Катеринославської козацької округи”. Які, за інформацією ЗМІ, тепер мають потужного партнера – охоронну компанію “Леон”. Власник якої – Михайло Кошляк, депутат обласної ради від ОПЗЖ та давній бізнес-партнер самого Філатова й Геннадія Корбана.

Нагадаємо, що днями Філатов заявив, що “зневажає 99% попів”.

Comments are closed.