Афонське монашество разюче відрізняється як від українського, так і російського — так званого пострадянського.

Таку думку висловив в інтерв’ю Релігійній правді священник ПЦУ Віктор Мартиненко, який на початку листопада здійснив паломництво на Святу Гору.

У радянський час чернеча традиція була перервана. І хоча зараз сучасники реконструюють її за записами, які збереглись, але керуються певними власними уявленнями, тому традиція набуває нових форм.

Отець Віктор

Отець Віктор пояснив, що наш «типовий старець» трохи дивакуватий, усім хамить, всіх викриває – від короткої спідниці до того, що хтось невінчаний. Особливо це помітно у Росії, де є декілька таких «розкручених» старців.

«Він знає відповіді на всі запитання – від того, яка має бути влада, які робити щеплення, і до поз у сексі у подружній парі – він все розкаже. Натомість афонські монахи тільки моляться», – наголосив священник.

Отець Віктор пригадав, як афонських старців, які раніше відвідували Київ, запитували про їхнє ставлення до автокефалії, то вони казали: «Вибачте, це справа ієрархів. Наша справа – молитися».

«І коли мене зараз запитують, що монахи думають про вакцинацію, я відповідаю, що монахи кажуть, що це справа медиків, а їхня справа – молитися на Святій Горі», – додав він.

Священник також зізнався, що його вразило, як афонські монахи щиро радіють всім паломникам.

«Я бачив там людей, які просто світяться Любов’ю Божою. […] Йдеш по монастирю, і кожен монах тобі поклониться із посмішкою. Це те, чого нам певною мірою бракує», – зауважив отець Віктор.

Детальніше про паломництво вірян і кліриків ПЦУ на Афон дивіться у відео.

Comments are closed.