Українські військовослужбовці загалом потребують більше ніж півтисячі капеланів.

Про це в інтерв’ю Релігійній правді розповів священник ПЦУ Костянтин Холодов, один із творців капеланської служби та лобістів закону про військове духовенство.

“Потребує 0,15% від загальної чисельності військовослужбовців. У Збройних силах, де особовий склад становить 250 тисяч – 375 капеланів, в Національній гвардії, в якій 50 тисяч – 75 капеланів, і так само в Державній прикордонній службі 50 тисяч – 75 капеланів”, – зазначив отець Костянтин.

Як повідомляла раніше РП, станом на початок грудня в армії офіційно працювали 102 капелани, які належать до різних конфесій: Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Московського Патріархату, Української Євангельської Церкви, Церкви Християн Віри Євангельської «Скинія».

Капелан ПЦУ Костянтин зауважує, що чисельність військових священників постійно змінюється.

“У нас є дві цифри. Ті, хто на посадах в армії – їхня кількість завжди змінюється, тому що одні приходять, інші йдуть. Загалом приблизно 120 осіб. І є інша цифра – ті, які були на війні, які можуть зробити вибір між військовою службою і парафіяльним життям. Це 600 осіб, які пройшли ротацію”, – повідомив священник.

Нагадаємо, що 30 листопада Верховна Рада ухвалила закон про військових капеланів. Згідно з ним, до війська не допускатимуть капеланів тих релігійних організацій, чий центр розташований в країні-агресорі.

РПЦ в Україні (УПЦ МП) висловила обурення цим законом. Втім, капелан ПЦУ Костянтин Холодов вважає, що представники РПЦвУ займають непослідовну позицію: «Ви кажете, що ви – Українська Церква. Чого переживати?»

 

Comments are closed.