Найбільшою довірою в українському суспільстві продовжують користуватися армія, волонтери, звичайні люди у своєму населеному пункті і Церква. При цьому, порівняно з груднем 2020 року, простежується зростання довіри до Збройних сил України.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки “Омнібус”, яке упродовж 3-11 грудня 2021 року провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Армії довіряють загалом 72% українців. Також більшість респондентів довіряють волонтерам (68%) і звичайним людям у своєму населеному пункті (63%), а Церкві довіряють 51% .

Щодо Церкви, то на тлі інших регіонів виділяється захід, де 67% довіряють Церкві проти 41-47% в інших регіонах.

Позитивний баланс довіри-недовіри також мають громадські організації – загалом їм довіряють 39% респондентів, а баланс становить +18% (без значущих зміни порівняно з 2020 роком). У регіональному вимірі також є тенденція до зниження довіри із заходу на схід (з 45% до 30%, хоча у всіх регіонах зберігається позитивний баланс довіри-недовіри).

Як зазначається у повідомленні, решта вісім інституцій у списку мають негативний баланс довіри-недовіри. Фактично, серед респондентів переважає недовіра інституціям центральної влади (Президенту, парламенту, уряду), правоохоронним органам (Національна поліція, Патрульна поліція, СБУ), ЗМІ (як українським, так і російським).

Comments are closed.