Священник Української Православної Церкви Московського патріархату, який побив українського військовослужбовця у Хмельницькому, вже втік за межі України.
Про це повідомив депутат Хмельницької міськради Олександр Василишин, пише trueua.info.
Він заявив, що священник УПЦ МП вже встиг покинути межі України.
“Той піп, який підняв руку на нашого захисника, йому вчора Національна поліція підозру оголосила. А вже сьогодні стало відомо, що він вже втік з України, принаймні, з міста Хмельницького”, — сказав Василишин.
Як повідомляла РП, 4 квітня Хмельницька міськрада на позачерговій сесії одноголосно ухвалила рішення, щоб припинити право користування земельними ділянками, якими користується УПЦ МП в місті.
4 квітня депутати Кам’янець-Подільської міської ради підтримали заборону УПЦ МП і проголосували за припинення права користування земельними ділянками у місті для неї.
Депутати Хмельницької обласної ради одноголосно підтримали заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території області.
Раніше депутат Хмельницької обласної ради Віктор Бурлик заявив про побиття військового у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП у Хмельницькому. На опублікованому ним відео видно, як священник штовхає та б’є ногою чоловіка у військовій формі, після чого разом з іншими військовими виводить його з будівлі.
За словами Бурлика, цей військовий — Артур Ананьєв, який з початку повномасштабної війни добровольцем пішов на фронт у складі 19 стрілецького батальйону, на війні отримав контузію та черепно-мозкову травму.
Речниця патрульної поліція розповіла місцевому виданню, що під час богослужіння 26-річний військовий розпочав конфлікт зі священником, а свідки викликали поліцію. Тим часом у поліції Хмельницької області повідомили, що відкрили кримінальне провадження про хуліганство за побиття військового.
Також у Хмельницькому близько 500 людей зібралися на акцію під храмом. Там збирали підписи для його переходу до Православної церкви України.
В УПЦ МП заявили про штурм собору «радикалами», а інцидент у соборі назвали провокацією. Водночас в обласній адміністрації закликали знизити градус напруги й дати розв’язати конфлікт відповідним службам.
Зрештою люди проголосували за перехід церкви до ПЦУ, а ввечері 2 квітня у храмі відбулася перша молитва українською мовою. Там почали перереєстрацію. Далі собор опечатають, а згодом у церкві почне проводити богослужіння ПЦУ.