Митрополит Білоцерківський Православної Церкви України Євстратій Зоря в інтерв’ю Radio NV розповів, що намісник Києво-Печерської лаври Павло Лебідь на початку повномасштабного вторгнення росії проти України заявляв братії, що війна закінчиться за три-чотири дні.
«Я знаю від свідків, я знаю від перевірених джерел, що, наприклад, той самий митрополит Павло Лебідь, який зараз у своєму шикарному маєтку сидить під домашнім арештом, <…> у день великого путінського нападу 24 лютого минулого року до братії Лаври сказав, що ніхто нікуди не розходиться, всі залишайтеся на місці, за три-чотири дні це закінчиться. Це були його слова», — заявив Євстратій Зоря в ефірі Radio NV.

За його словами, таких термінів закінчення бойових дій очікували представники Московського патріархату в Україні.
«Так їх інформували їхні куратори, так їх інформували ті люди, які були ланкою зв’язковою між українським політикумом і російською владою на кшталт Медведчука», — сказав митрополит ПЦУ.
1 квітня Служба безпеки України вручила підозру Павлу Лебедю за двома статтями:
розпалювання релігійної ворожнечі (ч. 1 ст. 161 ККУ)
виправдання та заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 1 ст. 436−2 ККУ).
Того ж дня в його будинку провели обшуки. Шевченківський райсуд призначив йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 днів із носінням електронного браслета. Водночас суд відхилив клопотання прокуратури про заборону Павлу використовувати соцмережі для спілкування з вірянами.
Серед доказів для його звинувачень — перехоплені СБУ записи розмов Павла, частину яких було оприлюднено.
Відповідно до ухвали суду, Лебідь перебуває під домашнім арештом у селі Воронькові на Київщині. Митрополит скаржився, що цей будинок буцімто непридатний для проживання. Під час засідання суду він також заявляв, що це «політична справа» і він нібито «ніколи не був на боці агресії».
Підозру митрополиту Павлу оголосили на тлі подій довкола Києво-Печерської лаври: представники УПЦ Московського Патріархату мають звільнити святиню після розірвання державним заповідником договору про оренду.
Як повідомляла РП, митрополит Павло (Петро Лебідь) заявив, що представники УПЦ МП не мають наміру залишати Києво-Печерську лавру. За його словами, служителі російської церкви нібито мають законне право перебувати в обителі.
Намісник монастиря Києво-Печерської лаври УПЦ МП Павло Лебідь заявив, що монахи не зможуть покинути територію лаври до 29 березня. Про це митрополит Павло сказав у відеозверненні російською мовою.









