У мережі з’явилося відео, як на різдвяній службі (за старим стилем) підсудний митрополит УПЦ МП Феодосій Снігірьов поминає Московського Патріарха Кирила.

Відео опубліковане в Телеграм-каналі Веселий піп.

“Митрополит Черкаський УПЦ Феодосій Снігірьов сьогодні привітав всю УПЦ з Різдвом та як завжди, висловив поминанням свою підтримку патріарху Кирилу Гундяєву.

Але УПЦ – не мп. Не сплутайте.

Відео від 07.01.2024 року”, – йдеться в повідомленні.

“Веселий піп” також повідомляє, що Феодосій також згадував Кирила на службі в Красногірському монастирі.

“Вчора митрополит Феодосій Снігірьов служив у Красногірському монастирі в Золотоноші.

Служив так само, як і в соборі сьогодні – з поминанням Кирила Гундяєва. Монашкам монастиря це так сподобалося, що в кінці служби вони заспівали Гундяєву, який благословляє вбивства українців, многоліття.

Очікується, що найближчим часом монашки Красногірського монастиря відновлять поминання Гундяєва на постійній основі.

Гундяєвці в УПЦ відчувають свою силу і пішли в наступ”, – пише “Веселий піп”.

Як повідомляла РП, керівнику Черкаської єпархії, митрополиту  Феодосію інкримінують виправдовування російської агресії та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За даними розслідування, клірик також у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян, в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки з початку цього року повідомили митрополиту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч.1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
ч.2 і ч.3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Згодом Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ МП. Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть.

 

Comments are closed.