Красилівський районний суд задовольнив позов релігійної громади Свято-Воскресенського храму ПЦУ та зобов’язав попереднього настоятеля з УПЦ МП не чинити перешкод вірянам у користуванні святинею.
Про це повідомили у Красилівській міській раді, опублікувавши рішення суду, пише Хм-Інсайд.
“9 лютого Красилівський районний суд задовольнив позов релігійної громади Свято-Воскресенського храму ПЦУ та зобовʼязав Дунця Віталія Валентиновича не чинити перешкод релігійній громаді в користуванні приміщенням храму по вул. Василя Стуса, 12 в м. Красилів”, – йдеться в повідомленні.
Зверненню до суду, як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, передував інцидент біля храму у червні 2023 року. Тоді декілька сотень місцевих мешканців прийшли до церкви, яку в травні було перереєстровано за ПЦУ, для першої молитви українською. Однак прихильники УПЦ МП не впустили їх у приміщення та відмовились покинути територію. Тож молебень українською священники ПЦУ провели біля воріт.
Як повідомляла РП, 25 червня 2023 року прихильники УПЦ МП перешкоджали релігійній громаді Свято-Воскресенської церкви у місті Красилів, які зібрались для першого богослужіння українською.
В Красилові 10 квітня 2023 року понад 1500 членів релігійної громади проголосували за перехід Свято-Воскресенського храму з УПЦ МП до ПЦУ. На територію церкви учасників зборів не пустили парафіяни УПЦ МП.