12 березня Служба безпеки України у Києві прийшла з обшуками до співробітників «Союзу православних журналістів».

Про це йдеться на сайті «Союзу», повідомляє Главком.

«12 березня до співробітників СПЖ прийшли представники Служби Безпеки України. У них вилучили комп’ютерну техніку та телефони. Поки що жодних звинувачень силовики не висунули», – стверджує організація.

Пабліки пишуть, що журналістам закидають провину «інформаційні диверсії». Також уточнюють, що СБУ прийшла з обшуками до одного з авторів СПЖ та засновників Першого Козацького – Валерія Ступницького.

Також Служба безпеки України прийшла з обшуками до Центру правового захисту УПЦ МП. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив адвокат протоієрей УПЦ МП Микита Чекман.

За його словами, такі дії представників органів державної влади означають, що вони «вирішили здійснювати відверті політичні переслідування всіх, хто їм неугодний, хто обстоює права віруючих Української Православної Церкви».

Як повідомляла РП, Служба безпеки нейтралізувала у Києві злочинну організацію, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб. Зловмисники масово продукували та «розганяли» прокремлівські наративи та провокативні повідомлення, які повинні були дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні.

У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів уже затримано. Серед них – один з очільників столичного храму УПЦ МП, який входив до агентурного апарату російської спецслужби.

Наразі це одна із найбільших мереж фсб, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ рф, які одразу підхоплювали «потрібний» контент.

За даними слідства, координатором мережі в Україні був затриманий СБУ клірик. Він відповідав за поширення матеріалів, в яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України. Для цього фігурант особисто інструктував «виконавців» – інших учасників злочинної організації, які діяли під виглядом «політекспертів» і готували провокативні дописи та відеосюжети.

Підготовлений контент розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій УПЦ МП. Одразу після оприлюднення «замовних» матеріалів їх миттєво «підхоплювали» центральні телеканали та інтернет-видання рф для поширення фейків про Україну.

Comments are closed.