Мережа під прикриттям УПЦ МП, яку днями викрила Служба безпеки, мала прямий зв’язок із ФСБ, Російською Православною Церквою та зрадниками, що працюють на Кремль. У їхніх методичках був перелік «своїх» проросійських ТГ-каналів і шлакоблогерів. Серед них: Шарій та Легойда — пропагандист і очільник пресслужби РПЦ.

Про це повідомляє телеграм-канал Оперативний ЗСУ.

Члени мережі в чатах обговорювали організацію молитовних стоянь під лаврою, як «збити» через своїх депутатів законопроект про заборону УПЦ МП та підготувати звернення до ООН щодо «антихристиянського» режиму в Україні.

«ПЦУ нужна запрєтіть», «расія сваіх нє брасаєт», «зєлєнскій – запрєщаєт хрістіянство в Украінє» — такі тези колаборанти масово розганяли у інфопросторі.

Як відомо, 12 березня Служба безпеки України у Києві прийшла з обшуками до співробітників «Союзу православних журналістів» та до одного з авторів СПЖ та засновників “Першого Козацького” – Валерія Ступницького. Також Служба безпеки України прийшла з обшуками до Центру правового захисту УПЦ МП.

Як повідомляла РП, Служба безпеки нейтралізувала у Києві злочинну організацію, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб. Зловмисники масово продукували та «розганяли» прокремлівські наративи та провокативні повідомлення, які повинні були дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні.

У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів уже затримано. Серед них – один з очільників столичного храму УПЦ МП, який входив до агентурного апарату російської спецслужби.

Наразі це одна із найбільших мереж фсб, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ рф, які одразу підхоплювали «потрібний» контент.

Стало відомо ім’я священника УПЦ МП, який за даними СБУ, був одним із керівників злочинного угруповання, керованого ФСБ. За даними джерел, йдеться про священника Сергія Чертиліна.

За даними слідства, координатором мережі в Україні був затриманий спецслужбою клірик. Він відповідав за поширення матеріалів, в яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України.

Comments are closed.