Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич вважає “політично вмотивованими” звинувачення в розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні російської агресії, які йому висунула СБУ.

Свою позицію він висловив у коментарі щодо його кримінального переслідування, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Фото: Апостроф/ Олександр Гончаров

Він вважає кримінальне переслідування стосовно нього політичним і пов’язаним із його діяльністю у Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП.

«Будь-які звинувачення щодо моєї нібито протиправної діяльності відкидаю і вважаю їх безпідставними і абсурдними, а з матеріалів врученого повідомлення про підозру не вбачається складу злочину, передбаченого статтями, які мені інкримінують. В той же час хотів би зазначити, що моя патріотична позиція всім відома», – наголосив священник.

Він також зазначив, що згідно з Конституцією України, він вважається невинуватим до доведення його вини в суді, натомість інформація про проведення обшуку та вручення підозри на інформаційних платформах правоохоронних органів та ЗМІ подається як завершений факт злочину чи протиправних дій.

«Окрім того, вважаю, що вручення підозри є кроком для подальшого тиску, щоб через обрання запобіжного заходу ізолювати мене від виконання своїх обов’язків з міжнародної діяльності, та втручанням у діяльність релігійної організації з метою перешкоджання моїй діяльності як представника УПЦ», – підкреслив протоієрей Миколай Данилевич.

Також священнослужитель пояснив походження фотографій, які оприлюднила СБУ, і наголосив, що вони не свідчать про його проросійську позицію. Отець Миколай зазначив, що задовго до війни він навчався і жив у РФ і, як іноземець, мав відповідну реєстрацію та страхове (пенсійне) свідоцтво в цій країні. В роки навчання отець Миколай відвідував бібліотеку та курси англійської мови початкового рівня, про що також свідчать фото документів, опублікованих в СБУ.

Данилевич підкреслив, що ніколи не мав російського громадянства.

Відомо, що 12 квітня Служба безпеки України прийшла з обшуками до заступника голови синодального відділу зовнішніх церковних зав’язків УПЦ МП протоієрея Миколи Данилевича.

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність з боку заступника голови синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП. Клірик виправдовував російську війну проти України та розпалював релігійну ненависть.

Як повідомляють в СБУ, після повномасштабного вторгнення рф протоієрей публічно закликав до співпраці з рашистами, щоб спільно «помолитися за здоров’я та благополуччя» російських окупантів.

Як повідомляла РП, до Італії переїхав заступник керівника зовнішніх церковних зносин УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич. Про це розповів посол України у Ватикані Андрій Юраш. За його словами, в Італії вже є півтора десятка громад УПЦ МП, координує яких спеціально призначений єпископ. Водночас туди перебрався Микола Данилевич.

За словами Юраша, УПЦ МП намагається перехопити в РПЦ україномовних вірян у Італії шляхом розбудови власної мережі організацій і церковних структур.

 

Comments are closed.