День всіх святих, що відзначається у першу неділю після Трійці, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври відбулася панахида за її побожним меценатом і ктитором — гетьманом Іваном Мазепою.

Про це повідомили в Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”.

За небажання коритися московії гетьман ще за життя був підданий анафемі російською імперською церквою. Проте жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, єпископ Авраамій із братією відслужив заупокійну літію за легендарним козацьким очільником та фундатором. Це продовження масштабного процесу реабілітації імені великого українця, якого московський патріархат продовжував “проклинати” вже за часів незалежної України й навіть після початку російської агресії у 2014 році.

У храмі лунала й молитва за Україну, за захисників і захисниць нашої свободи та незалежності, за всіх, хто працює на перемогу.

Іван Мазепа спрямовував значні кошти на розвиток української духовності та культури, в тому числі на розбудову Києво-Печерської лаври. Коштом Івана Мазепи збудовано та відновлено в стилі українського бароко лаврські храми, зведено мури навколо лаври, які навіть за часів імперських гонінь українці йменували Мазепиними. Коштовні вклади гетьмана у ризницю Великої лаврської церкви — Успенського собору стали окрасою колекції Заповідника.

До слова, Всіхсвятська церква, у якій відбулася заупокійна літія, також збудована коштом одного з найвідоміших лаврських ктиторів.

Comments are closed.