Зустріч делегації Вселенського Патріархату, яка прибула в Україну, з очільником УПЦ МП митрополитом Онуфрієм була безрезультатною.
Про це Релігійній правді повідомило поінформоване джерело.
Делегація Вселенського Патріархату, яка перебуває з візитом в Україні, зустрілася з главою УПЦ МП митрополитом Онуфрієм Березовським, а також із членами його синоду – митрополитами Антонієм Паканичем, Мелетієм Єгоренком та Климентом Вечерею. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє близьке до кола Паканича і Новінського видання «Расколам.net». За даними джерела, розмова завершилася без практичних наслідків, звівшись до обміну загальними позиціями сторін.
За даними з джерела в делегації Вселенського Патріархату початковий намір такої зустрічі був обумовлений знаками і сигналами, які митрополит Онуфрій нібито передавав протягом останнього часу представникам Патріарха Варфоломія щодо своєї нібито готовності відійти від підлеглості РПЦ. В обмін він нібито чекав на якісь гарантії, які зможе надати йому і його послідовникам Константинополь. Одним із посередників у такому заочному спілкуванні виступив митрополит з Америки Тихон Моллард, який нещодавно відвідував Чернівці, а потім попрямував до Стамбулу, де зустрічався зі Вселенським Патріархом.
«Расколам.net» повідомляє, що делегації не сподобався склад учасників, які прийняли їх із боку УПЦ МП. Присутність на зустрічі відвертого прибічника єдності з РПЦ за будь-яку ціну Паканича, який представляє біля Онуфрія інтереси як Гундяєва, так і Новінського, була для гостей негативним знаком. Вони зрозуміли, що ніяких серйозних пропозицій в дусі тих натяків, які нібито були раніше, Онуфрій не зробить і до діалогу насправді не схильний.
Згадана публікація також певною мірою пояснює мотивацію дій Онуфрія. Можливо, він та інші промосковські сили сподівалися, що з допомогою гри з Фанаром вони зможуть зупинити ухвалення закону про заборону РПЦ в Україні. В обмін на обіцянки зближення та діалогу вони мали намір просити Патріарха Варфоломія вплинути на позицію української влади, щоби закон було відкладено чи пом’якшено. А після того, як закон був проголосований за підтримки особисто президента, Онуфрій втратив мотив вести подальший діалог.
Натомість цілком реальною є загроза розколу в самій структурі Онуфрія, на яку натякає і публікація. Якби навіть глава УПЦ МП справді бажав відійти від РПЦ, велика частина цієї структури на чолі з Паканичем оголосили би його зрадником, і Москва та її вірні підтримала би саме цю групу.
Тож нині делегація, яка приїхала з місією налагодження діалогу, опинилася у складній ситуації, коли і держава, і ПЦУ в особі митрополита Епіфанія готові підтримати діалог, але саме ті, на кого Константинополь розраховував з іншого боку, цей діалог відкидають.