Рада Церков при Чернівецькій обласній адміністрації виключила зі свого складу Українську Православну Церкву Московського Патріархату.

Це пов’язано із законом про заборону релігійних організацій, які мають зв’язок з Росією. Рішення у раді підтримали одноголосно.

Про це у коментарі Суспільному розповів секретар Ради Церков і релігійних організацій при Чернівецькій ОВА Іван Чернушка.

УНІАН

За його словами, ініціював рішення єпископ Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України Феогност. Він надіслав звернення до Ради Церков, в якому посилається на Закон “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”. Цей закон ухвалили 20 серпня – ним забороняють діяльність церков, які базуються в державах-агресорах, зокрема мають зв’язок з Росією.

“З чим ми повністю погоджуємося, адже Московський Патріархат, вкотре наголосимо, відкрито виправдовує погроми та обмеження релігійної свободи, катування й убивства священників, цинічно спотворює Господні Заповіді та елементарні норми загальнолюдської моралі”, – йдеться у зверненні Феогноста.

Закон набуде чинності через місяць після того, як його підпише президент. Опісля Державна служба з етнополітики та свободи совісті матиме право впродовж дев’яти місяців подати в суд на релігійні організації, які не усунули зв’язок з РПЦ. Йдеться про кожну релігійну парафію, монастир або братство, розповідав раніше Суспільному релігієзнавець Олександр Бродецький. Якщо цей зв’язок не усунути, то суд зможе ухвалити рішення про їхню заборону.

“Якщо у них буде все в порядку із законом: чи створять нову організацію або не будуть мати зв’язок з Москвою чи тією церквою, тоді ми будемо готові прийняти їх назад”, – розповів Чернушка.

“Є релігієзнавча експертиза, яку провели науковці-релігієзнавці. Нею встановили, що загалом Українська Православна Церква  (УПЦ МП – ред.) – частина Російської Церкви. Попри “косметичні декорації” статуту, які провели у 2022 році, УПЦ зберегла посилання на Грамоту російського Патріарха Алексія II. Це вказує на те, що вона пов’язана зі світовими православними церквами через російську церкву, а, отже, – є частиною РПЦ з погляду релігієзнавців”, – розповів у коментарі Суспільному Бродецький.

Ця грамота вказує на підлеглість УПЦ МП рішенням Соборів РПЦ, які є керівними органами. Також УПЦ МП офіційно не сповістила жодну автокефальну Православну церкву світу про свій вихід зі складу Російської Православної Церкви й що претендує на автокефалію. У своєму Facebook Бродецький повідомляє, що цю автокефалію від Вселенського Патріархату в межах однієї країни можуть надавати тільки раз – в Україні її має ПЦУ.

Comments are closed.