На Хмельниччині суд зобов’язав священника УПЦ МП звільнити храм й надати вільний доступ до нього громаді.
Про це повідомляє День за днем з посиланням на рішення суду.
Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення суду попередньої інстанції: зобов’язати колишнього керівника релігійної громади не чинити перешкод у користуванні приміщенням храму, звільнити його та надати вільний доступ до нього громаді Свято-Воскресенського храму ПЦУ.
Ще 10 квітня 2023 року 1747 членів релігійної громади прийняли рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях шляхом її переходу під канонічне підпорядкування Православної Церкви України.
Але настоятель із УПЦ МП не надав членам контрольно-ревізійної комісії, парафіяльної ради та представникам релігійної громади доступ до храму для проведення інвентаризації церковного майна, зачинив приміщення, не передав ключі й перешкоджає релігійній громаді користуватися та розпоряджатися майном.
Красилівський районний суд Хмельницької області задовольнив позов громади ПЦУ. Керувався тим, що релігійна громада є власником приміщення храму, а відповідач чинить їй перешкоди у користуванні та вільному доступі до нього.
Настоятель храму подав апеляційну скаргу з проханням скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити у позові.
«Зібрані докази, зокрема показання свідків та матеріали проведених органами національної поліції перевірок, достовірно вказують на те, що починаючи з червня 2023 року попередній керівник релігійної організації настоятель Свято-Воскресенського храму Української православної церкви зачинив двері приміщення храму на замок і не допускає до нього членів Релігійної громади. За таких обставин суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що відповідач чинить перешкоди Релігійній громаді у користуванні належним їй нерухомим майном і вільному доступі до нього, внаслідок чого порушене право позивача має бути усунуто», — констатував апеляційний суд.
Відтак ХАС залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення місцевого суду — без змін.