Міністерство оборони України через Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону позивається з громадою УПЦ МП щодо прав на приміщення церкви, яке раніше було майстернею.
Як повідомляє Дніпро Оперативний, спірна нерухомість розташована на території військового госпіталю на вулиці Старокозацькій, 63 у Дніпрі.
Згідно з матеріалами судового реєстру, Міністерство оборони вимагає скасувати державну реєстрацію права власності релігійної громади на цю будівлю та повернути її у державну власність.
Історія з військовим госпіталем у Дніпрі тягнеться з 2007 року, коли Міністерство оборони передало будівлі приватним компаніям під приводом інвестиційного проекту з реконструкції.
Госпіталь мали модернізувати, але цього не сталося. Згодом, ці будівлі опинилися під заставою у банків. У цей час почалася війна, а Фонд держмайна почав судову боротьбу за повернення госпіталю у 2015 році.
При цьому релігійна громада Преподобного Іллі Муромця Печерського УПЦ МП, яка брала участь у тих засіданнях як третя особа, заявляла, що отримала будівлю під церкву на території госпіталю в дар.
Суперечка між Фондом держмайна та банками пройшла не одне коло судових розглядів. Господарський суд Дніпропетровської області спочатку підтримав повернення майна державі, але після апеляцій та касацій справу відправили на новий розгляд.
Врешті-решт, у квітні 2016 року Господарський суд Дніпропетровської області вирішив, що майно потрібно повернути державі. Це рішення намагалися оскаржити, але Вищий господарський суд у жовтні 2016 року остаточно вирішив забрати госпіталь у банків.
Проте чомусь згадка про майстерню, яка стала церквою, з рішення суду зникла. І державі повернули все, окрім 191,8 м кв., за які зараз судиться Спеціалізована прокуратура.
Зараз двері церкви на території військового шпиталю відчинені, проте релігійні служби там не проводять, оскільки настоятель як цивільна особа не має доступу до приміщення через воєнний стан.
“Храм цей відчинений. Доступ до нього мають тільки ті, хто мають доступ на територію — тобто пацієнти, персонал можуть туди заходити”, — розповідає Сергій Бачинський, заступник командира з психологічної підтримки персоналу.
Релігійні обряди для поранених виконує військовий капелан ПЦУ Дмитро Поворотний. Він освячує воду, проводить молебні та спілкується з пацієнтами просто у відділеннях.
Заступник командира з психологічної підтримки персоналу Сергій Бачинський також розповів, що церква була виведена з судового процесу, коли держава повертала шпиталь.
“Церкву залишили за громадою, яка була зареєстрована. А все інше повернули в державну власність”, — пояснює Бачинський. За його словами, під час судових розглядів храм виділили в окремий реєстр, і на той час держава не висувала претензій до релігійної громади.