Сьогодні – Передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці, і завтра ми відзначатимемо дуже особливе та важливе для всіх християн свято, яке за сенсом і настроєм є світлим і радісним, бо ознаменовує надію й перемогу, початок спасіння.

Як зазначає Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній, про особливість цього свята свідчить також і той факт, що на який би день воно не припадало (в час Великого посту, дні Страсної седмиці чи навіть Великдень), але його вшанування ніколи не переноситься, не відкладається і не скасовується. Свято Благовіщення відзначаємо 25 березня за новоюліанським календарем – за дев’ять місяців до Різдва Христового.

Сама назва свята – Благовіщення – є радісною й обнадійливою, бо вказує на особливу, нечувану раніше добру й радісну звістку, новину. Блага вість від Бога для Діви Марії, яку провістив Їй архангел Гавриїл, пов’язана не просто зі сповіщенням Їй волі Господньої, але також із виконанням давньої обітниці про явлення Спасителя світу. Від Бога приходить блага вістка, яку промовляє архангел, але й від людини явлено благу вістку, промовлену Дівою Марією: «Я – раба Господня. Нехай буде Мені за словом твоїм» (Лк. 1: 38). Блага вість звершується у співдії Бога і людини, наше спасіння звершується Господом теж тільки при нашій згоді, з нашою співдією.

Грецькою мовою свято Благовіщення називається «Εὐαγγελισμός» (Евангелізмос), і це слово співзвучне з відомим всім нам словом «Євангеліє», вони обидва вказують на благовістя, сповіщення доброї, важливої інформації. А ще можемо віднайти співзвуччя з іменем нашої праматері Єви – так її назвав Адам, «бо вона стала матір’ю всіх, хто живе» (Бут. 3: 20). Таким чином, в самих іменуваннях і словах показано нам зв’язок між початком буття світу – і новим початком, який покладено через Боговтілення, яке є наслідком події Благовіщення.

“Блага вість, Євангеліє – це вість про прихід у світ Бога Слова, це вість про перемогу над злом. І ця добра вість дає і всім нам сили далі боротися, жити, творити, опиратися злу. Нині, в час війни і великих страждань українського народу благовістя для нас дуже важливе. Всі ми так чекаємо на добрі і благі вісті для нашого народу. І свято Благовіщення дає нам правдиву надію, що ми їх обов’язково дочекаємося!” – наголошує Предстоятель.

Comments are closed.