Румунський вікаріат на Буковині ще не працює повноцінно. Парафія архангелів Михаїла і Гавриїла з хутора Майдану в Сторожинці — поки єдина громада, яка перейшла до вікаріату.
Про це розповів єпископ Чернівецький та Буковинський ПЦУ Феогност в інтерв’ю «Шпальті».

Церква святих архангелів Михаїла та Гавриїла / Фото: heritage-ua-ro.org
За його словами, вікаріат де-юре діє, відколи ПЦУ отримала Томос про автокефалію у 2019 році.
«Вікаріат — це окрема інституція для тої чи іншої громади. У нашому випадку — для етнічної групи румунів та румуномовних українців в Україні», — каже єпископ.
У вікаріаті віряни можуть зберігати рідну мову богослужіння, а також культурні аспекти, звичаї та традиції. Безпосередньо вікаріат підпорядковується предстоятелю Православної Церкви України — митрополиту Епіфанію.
Парафія архангелів Михаїла і Гавриїла з хутора Майдану в Сторожинці — поки єдина громада, яка погодилася перейти у Румунський вікаріат. Наразі парафія у процесі перереєстрації. За перехід з УПЦ до ПЦУ віряни проголосували у лютому цього року.
Поки у румунському вікаріаті немає офіційно призначеного вікарія. Найперше це пов’язано з тим, що остаточно у його підпорядкуванні немає жодної громади. Головною кандидатурою на посаду є отець Іоан Скіпор зі Сторожинця.
«Не хочу заходити наперед, але я мав розмову з ним про це, він не проти очолити цей вікаріат. Думаю, що коли він повернеться з-за кордону, я представлю кандидатуру предстоятелю церкви. Якщо будуть ще якісь кандидати — будемо їх також розглядати», — каже Феогност.
За словами єпископа, румуномовним парафіянам почасти пропонують перейти з УПЦ МП до Румунської Православної Церкви замість Православної Церкви України. «Я сумніваюся, що Румунська Православна Церква захоче порушувати канони, створювати в іншій державі якусь свою церкву. Вони ж не росіяни», – зазначає він.
Водночас єпископ додає, що все залежить від бажання тієї чи іншої громади. Навіть якщо вона цілком румуномовна, у неї залишається вибір перейти до ПЦУ і без вікаріату.
«Священники УПЦ МП хочуть переконати людей, що ми нібито порушимо домовленості чи схочемо, аби богослужіння велося лише українською. Але я авторитетно заявляю, що це міф. Ми не будемо забороняти те, для чого і створювався цей вікаріат передусім», — підсумовує Феогност.