УПЦ МП звернулася до суду з проханням відтермінувати на пів року виселення громади з Успенського собору у Володимирі, який вони мали б звільнити до 1 квітня цього року.

Причина — необхідність часу для вивезення численних святинь, повідомляє Буг.

Адвокат Микита Чекман, який представляє УПЦ МП, просить надати відтермінування на 6 місяців у виконанні рішення щодо передачі державі будівель Успенського собору, дзвіниці та мурів — об’єктів, які є пам’ятками архітектури національного значення.

Ключовим аргументом в документі є особливий статус храму як місця збереження реліквій: іконостаси, ікони, престол, літургійні книги, облачення, церковне начиння, святині та реліквії, які громада хоче винести у “канонічному” порядку.  У тексті заяви йдеться про необхідність рішень єпархіального архієрея, скликання спеціального зібрання, визначення духовенства, яке супроводжуватиме вивезення церковного майна.

Особливу увагу привертає згадка про церковні реліквії, які громада хоче вивезти разом із собою. Так, без сумніву громада за часи перебування в культовій споруді обжилася всіляким добром, але є в соборі і реліквії, які громада не має права з собою забирати.

Серед них — дерев’яний різьблений іконостас XIX століття, розп’яття XV століття та ризи до хреста та інші ікони і речі. До слова, за легендою, розп’яття XV століття походить із церкви Параскеви П’ятниці, яка існувала у Володимирі.  Такі предмети мають історичну та сакральну цінність для українського народу і перебувають на балансі Музею волинської ікони у Луцьку. Там є і повний перелік об’єктів, які мають бути збережені в храмі як державне надбання.

Під час формування акту передачі споруди має буде досліджено — чи лишила ці реліквії громада, чи вони дійсно оригінальні і після цього лише буде підписано акт.

До моменту судового засідання виконавча служба продовжує діяти в межах чинного рішення.

Як повідомила раніше медіа начальниця Володимирського відділу державної виконавчої служби Лариса Іщук, громаді надано 10 робочих днів, після чого буде повторний штраф і звернення до правоохоронців щодо кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду. Наступний візит виконавчої служби до собору — орієнтовно в 20 числах квітня.

Як повідомляла РП, попри рішення суду про виселення, релігійна громада УПЦ МП вкотре відмовилася звільнити Успенський собор у Володимирі.

Нагадаємо, 2 листопада 2024 року Господарський суд Волинської області ухвалив рішення про виселення релігійної громади УПЦ МП з Успенського собору. А 11 березня 2025 року Північно-західний апеляційний господарський суд у Рівному остаточно підтвердив це рішення, відхиливши апеляційну скаргу громади.

31 березня виконавча служба офіційно вручила представникам УПЦ МП припис про необхідність залишити собор. За ігнорування рішення вже було накладено штраф на єпархію. Нині ж ситуація загострюється: духовенство не демонструє готовності підкоритися законним вимогам і продовжує перебувати у храмі.

Юридично наступним кроком може стати примусове виселення. Закон дозволяє такі дії, якщо попередні механізми впливу вичерпано.

Comments are closed.