Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний або Світлий і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
Про богослужбові особливості Світлого тижня розповіли в ПЦУ.
Світлим перший тиждень після Великодня називається тому, бо він ознаменований радістю перемоги Христа над смертю, світла і правди над темрявою зла й гріха. Богослужіння в усі дні Світлого тижня мають такий самий порядок звершення, як і в перший день Пасхи. Ці святкові служби відбуваються при відкритих Царських вратах – на символ того, що Воскресіння Христове відкрило врата до раю.
З-поміж богослужбових особливостей Світлого тижня є ще такі:
– на цьому тижні скасовуються піст у середу та п’ятницю, а також земні поклони;
– протягом Пасхального тижня не звершують Таїнства вінчання;
– у Світлу суботу вперше після дня свята Пасхи Царські врата у храмах закриваються, а вірянам роздається артос – освячений на Великдень хліб, який зберігався весь тиждень перед відкритими Царськими вратами, – на знак Божої любові та благовоління до людей.
Загалом, варто нагадати, що святкування Великодня, цього найбільшого свята для християн, триває 40 днів, оскільки весь цей час Спаситель після свого Воскресіння перебував з апостолами та Богородицею, і завершується Вознесінням Господнім на 40-й день.
Отже, світле Христове Воскресіння ми святкуватимемо цьогоріч до 28 травня, дня Віддання свята Пасхи. Протягом цього часу вірні вітатимуть одне одного знаним великоднім привітанням: «Христос воскрес! Воістину воскрес!». А свято Вознесіння Господнього випадає на четвер, 29 травня, на 40-й день після Великодня.