Релігійні організації мають можливість добровільно вийти з підпорядкування РПЦ, подавши відповідну заяву та документи. Це дозволяє уникнути застосування до них положень закону про заборону діяльності.
Про це повідомив у розмові з Укрінформом голова ДЕСС Віктор Єленський.

Facebook / Стас Козлюк
«Підпорядкування Московському Патріархату не є частиною православного віровчення. Тобто якщо ти не підпорядковуєшся Московському Патріархату, то ти не перестаєш бути православним», – підкреслив Єленський.
«Перехід релігійних організацій з підпорядкування Московського Патріархату триває постійно», – пояснює експерт.
З 2019 року понад 1800 парафій перейшли з Московського Патріархату до інших конфесій. Цей процес триває, і держава не вимагає від віруючих змінювати свої релігійні переконання чи обряди.
«Держава не вимагає від православних, які знаходяться у складі Московського Патріархату, ані зрадити православ’я, ані перейти на новоюліанський календар. Вони можуть залишатися на будь-якому календарі, ані змінювати літургійну мову, вони можуть будь-якою мовою здійснювати богослужіння – це теж не справа держави. Все, що держава вимагає, – це вийти зі складу релігійної організації, яка є учасницею війни проти України», – зазначив Єленський.
Пан Єленський налаштований оптимістично і зазначає, що з боку РПЦ не вдасться загальмувати процедуру. Наводить на прикладі: «Керівник тієї релігійної організації, яка знаходиться офіційно у складі Московського Патріархату, але не хоче бути, просто робить заяву, направляє туди лист, надсилає нам копію і все. Нам цього достатньо, припис виконаний. Навіщо судитися, якщо релігійна організація цей припис виконає?».