Ушановуючи разом з європейською спільнотою полеглих у ІІ Світовій війні, ми поминаємо також усіх жертв нинішньої війни – цієї кровопролитної трагедії, катастрофи людськості та свідчення виродження духовності в Росії, яка знову стала країною-агресором, країною-терористом.
Про це написав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній у день вшанування пам’яті загиблих у ІІ Світовій війні.
“Пам’ятаємо, що ІІ Світова війна розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: нацистського у Німеччині та комуністичного, кремлівського, в тодішньому СРСР. Про наслідки цієї війни для всього світу ми добре знаємо. Але, на жаль, світ не виніс усіх належних висновків або призабув їх. Нині, в центрі Європи, жорстоку війну проти нашої мирної держави веде виплекана російським тоталітарним режимом згубна ідеологія рашизму – російська сучасна версія нацизму. І ця небезпечна агресивна ідеологія несе загрозу не лише Україні, але й зазіхає та погрожує безпеці усього світу.
Тож світова спільнота нарешті має усвідомити, що приборкати цього розлюченого звіра можна лише в єдності, силою перемігши його і позбавивши подальшої можливості чинити шкоду іншим. Примиритися з нелюдською злобою не є можливим, домовитись з агресором ціною правди є лише потуранням йому”, – зазначив Митрополит Епіфаній.
За його словами, час для примирення і прощення може настати лише тоді, коли війна завершиться поразкою Росії.
“Ніколи не мирився зі злом і Господь наш Ісус Христос. Він заповідав мати мир між собою, але не зі злом, не з темрявою. Зло потрібно присікати і викорінювати. Час для примирення, прощення може настати лише тоді, коли війна завершиться поразкою Росії, коли ця держава-агресор, як колись Німеччина, визнає свою провину і понесе відповідальність за скоєне зло. Поки цього не сталося, примирення нездійсненне. І цьому доказ – наша пам՚ять про минуле, численні уроки світової та вітчизняної історії.
Вічна пам՚ять усім жертвам війни. А нам, живим, – Божого благословіння, сил, мудрості й терпіння у боротьбі за волю, правду і незалежність! З Богом – до перемоги, до встановлення справедливого, тривалого миру!” – наголосив Предстоятель ПЦУ.