Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у визначній українській святині – унікальній Кирилівській церкві, що збереглася до наших днів з часів княжої України-Руси.
Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.
Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, митрополит Білоцерківський Євстратій, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, архієпископ Коломийський і Косівський Юліан, архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан, єпископ Херсонський і Таврійський Никодим, єпископ Васильківський Єфрем, єпископ Бориспільський Авраамій та запрошене духовенство.
Відтепер і до звільнення Луганщини з російської окупації Кирилівська церква буде осередком Луганської єпархії, тож за богослужінням молилися представники місцевої влади краю на чолі з головою Луганської обласної державної адміністрації – начальником обласної військової адміністрації Олексієм Харченком, а також вимушені переселенці.
Після читання Євангелія Предстоятель виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа за нашу Батьківщину, яка переживає час важких випробувань і небезпеки.
“Сьогодні ми зібралися на молитву і богослужіння в особливому місці – в історичній Кирилівській церкві, прекрасній пам’ятці, яка навіть зовнішньою красою своєю нагадує про велич нашої княжої давньої Київської держави, про розквіт да духовне відродження в часи Козацької України. Так само вона нагадує про трагічну долю нашого народу, коли приходили на цю землю орди завойовників. Вони вбивали й нищили, бажаючи стерти й саму пам’ять про Україну-Русь. Але український народ, супроти волі та бажання всіх чужинців-завойовників, залишався живим і незнищенним. Знову і знову ми відроджувалися і відновлювалися. Бо маємо ми глибоке історичне коріння на своїй власній, рідній, Богом нам даній землі. Те коріння, про яке свідчить і цей прекрасний княжий храм.
І тут ми нині молимося про перемогу правди та мир для України. Як той хворий на параліч, ми простягаємо руки до Господа і просимо зцілити рани нашого народу, відновити його до життя мирного. Ми просимо про звільнення всіх загарбаних ворогом українських земель. Щоби і в українському Луганську, і в українському Донецьку, і в українському Криму так само зазвучала молитва рідною нашою мовою, як вона звучить нині тут”, – наголосив Предстоятель.
Відомо, що до січня 2025 року в цьому храмі служила УПЦ МП.
Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ, а також за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.
На завершення урочистої відправи архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій подякував Предстоятелю та архієреям за спільне богослужіння у цей визначний день.
Предстоятель відзначив особливу важливість спільної, однодушної молитви до Бога на шляху до спасіння, наголосив на незворотності звільнення українських храмів від окупації «русского міра» та подякував усім, хто долучається до цього процесу.