У селі Коритне на Буковині, де народився очільник УПЦ МП митрополит Онуфрій, не всі чули про припинення його громадянства. Частина жителів підтримує рішення, інші вважають його несправедливим.

Суспільне Чернівці розповідає, що думають про ситуацію люди у рідному селі митрополита.

Зараз у Коритному між парафіянами УПЦ МП та ПЦУ є непорозуміння. Голова Банилівської громади Василь Соломко каже, що прихильників УПЦ МП та ПЦУ в селі приблизно порівну. Тому у селі два храми: один з них існує вже довго – там моляться прихожани УПЦ МП, а інший почали будувати у 2015 році.

“Це неправильно. Він злочин якийсь скоїв? Він добра, смиренна, порядна людина. Старався ЗСУ допомагати. І як він міг жити в Україні і мати громадянство Росії? Думаю, тут щось неправильно”, — розповідає жителька села Коритне, прихожанка УПЦ МП Василина Равлюк.

“Якщо людина не проукраїнської позиції, не підтримує Україну, тоді це рішення правильне. Митрополиту тут не місце, якщо йому не подобається Україна”, — каже жителька села Коритне, вірянка ПЦУ Тетяна Сідор.

Зараз у будинку, де народився та виріс митрополит, живуть його родичі – спілкуватись вони не захотіли. Востаннє предстоятель УПЦ МП приїжджав у село ще до початку повномасштабного вторгнення. За словами Василя Соломка, раніше митрополит Онуфрій часто приїжджав до храму в Бережонці. Його зустрічали на стадіоні доріжкою з квітами та свіжою травою.

Понад 20 років в селі Бережонка, сусідньому від Коритного, у храмі на честь святого апостола Івана Богослова службу правив батько митрополита Онуфрія – Володимир Березовський. На території цього храму його і поховали.

Зараз у храмі моляться віряни ПЦУ. Перші збори щодо переходу відбулися у 2019 році — більшість проголосувала “за”, але храм не перереєстрували. Повторно голосували у 2023 році, після похорону військового Олександра Малаканова. Тоді 143 людини підтримали перехід, одна людина була проти. Вперше службу в храмі провели українською через місяць. Водночас прихожани УПЦ МП облаштували нове місце для молитви — на приватному подвір’ї без офіційної реєстрації.

“З Онуфрієм ми разом співали у хорі. Не міг подумати, що він буде на такому високому рівні. Якщо у нього є і українське громадянство, і російське, то я засуджую його, бо згідно з законом так не можна. Якщо він підтримує Росію, то хай йде собі в Росію”,  — розповідає житель села Бережонка, парафіянин ПЦУ Григорій Мельничук.

Як повідомляла РП, президент України позбавив громадянства очільника УПЦ МП Онуфрія (Ореста Березовського).

СБУ встановила, що Березовський (Онуфрій) добровільно отримав громадянство рф у 2002 році. Про вказане він не повідомив уповноважені органи влади України. Водночас після цього він продовжував і надалі користуватися статусом громадянина нашої держави.

В УПЦ МП заявили, що їхній очільник митрополит Онуфрій має лише паспорт громадянина України. Про це в коментарі виданню ВВС Україна наголосив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент.

 

Comments are closed.