За рік, який минув, ще близько 250 парафій юридично завершили процес зміни підпорядкування, вийшли з-під неканонічної влади Московського патріархату та доєдналися до родини Православної Церкви України.
Про це сказав Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у своїй доповіді на засіданні Архієрейського Собору Православної Церкви України, який відбувся 14 липня 2025 року в Києво-Печерській лаврі.
За його словами, Православна Церква України складається з 45 єпархій, які в Україні об’єднують понад 9000 релігійних громад, а також понад дев’яносто чоловічих та жіночих монастирів.
“За рік, який минув, ще близько 250 парафій юридично завершили процес зміни підпорядкування, вийшли з-під неканонічної влади Московського патріархату та доєдналися до родини Православної Церкви України. Попри російську агресію, яка триває, попри складні обставини життя, стараннями парафіяльних громад, різних установ та військових частин за рік було завершене будівництво, облаштування чи відновлення і відбулося освячення 55 нових храмів і каплиць.
За звітний рік Священний Синод реорганізував Чернівецьке єпархіальне духовне училище у Чернівецьку духовну семінарію імені митрополита Євгенія Гакмана. Таким чином тепер ми маємо 10 закладів вищої духовної освіти – це 5 академій (Київська, Львівська, Волинська, Ужгородська, Івано-Франківська), 1 інститут (Івано-Франківський), 4 семінарії (Львівська, Рівненська, Дніпровська, Чернівецька). На жаль, нещодавно внаслідок російського обстрілу храм і будівлі Дніпровської духовної семінарії зазнали пошкоджень, але, слава Богу, що не було постраждалих.
Цього року, крім діючих освітніх програм «Богослів’я» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, додалася освітньо-професійна програма «Богослів’я» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в Українському державному університеті науки і технологій у м. Дніпро. Загальна кількість студентів, які здобувають освіту в наших духовних навчальних закладах – понад 1500, і попри надзвичайно складні зовнішні умови та катастрофічну демографічну ситуацію є тенденція до збільшення кількості бажаючих отримати вищу богословську освіту у закладах вищої освіти Православної Церкви України”, – зазначив він.