Нині з одного боку бачимо пекельну безодню войовничого атеїзму в різних його формах і проявах, а з іншого – прірву єретичного лжевчення «русского міра», яке під церковними ризами ховає новітнє поганство, замінивши істинного Бога на ідола «святой Русі».
Про це сказав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній в проповіді з нагоди 1037-ї річниці Хрещення України-Руси та 1700-ліття Першого Вселенського собору.
Він наголосив, що український народ зазнав “спокуси диявольської у вигляді єретичного лжевчення “русского міра”.
“Нині Україна наша знаходиться на роздоріжжі історії. Народ наш, як і наша Церква, протягом попередніх століть перебував у чужоземному ярмі і лише три з половиною десятиліття тому відновив свою власну незалежну державу та свою автокефальну Церкву, яка у 2019 році отримала з рук Вселенського Патріархату, нашої Церкви-Матері, Томос про автокефалію і канонічне всеправославне ствердження. Протягом семи десятиліть народ наш, разом з багатьма іншими, був у неволі більшовицького безбожництва, як у новітньому полоні вавилонському. Але звільнившись від нього і ставши на шлях духовного відродження, наш народ зазнав іншої спокуси диявольської у вигляді єретичного лжевчення «русского міра», – наголосив Предстоятель.
Він зазначив, що в часи скликання Нікейського собору з одного боку була пекельна безодня старого язичницького ідолопоклонства, а з іншого – прірва єретичного аріанства, яке, нібито проголошуючи суворе єдинобожжя, у безумстві заперечувало Святу Трійцю. Так і нині з одного боку бачимо пекельну безодню войовничого атеїзму в різних його формах і проявах, а з іншого – прірву єретичного лжевчення «русского міра», яке під церковними ризами ховає новітнє поганство, замінивши істинного Бога на ідола «святой Русі».
“Тому ми як Помісна Церква України маємо духовний обов’язок перед Богом і перед довіреним нашій опіці побожним народом йти шляхом істини, шляхом правдивої православної християнської віри, оминаючи обидва погибельних провалля – і безбожницьке, і єретичне. І через наше власне духовне зростання, через здійснення у нашому власному житті заповідей Божих ми маємо покликання преображати і змінювати на краще нашу українську державу так само, як змінювалася вона до кращого завдяки Хрещенню при святому князі Володимирі”, – наголосив Митрополит Епіфаній.