Незважаючи на оприлюднену “Релігійною правдою” інформацію щодо розміщення сайтом храму УПЦ МП георгіївської стрічки, заборонений законодавством України символ російської пропаганди продовжує висіти в лівому верхньому куті вищезгаданого ресурсу.

Нагадаємо, георгіївська стрічка була помічена на сайті столичного храму на честь Святителя Луки, Архиєпископа Кримського і Сімферопольского УПЦ МП читачем “Релігійної правди” в неділю. Саме в цей день, за дивним збігом обставин, у Росії проходили вибори президента.

Проте після публікації матеріалу та розповсюдження інформації в ЗМІ двокольорова стрічка продовжує майоріти на сайті церкви.

Як писала “Релігійна правда”, настоятелем храму, на сайті якого розміщена георгіївська стрічка, є протоієрей Владислав Діханов. В Українській Православній Церкві Московського Патріархату він обіймає посаду голови Синодального відділу із соціально-гуманітарних питань.

Фактично в УПЦ МП священик відповідає за питання благодійної та гуманітарної допомоги населенню на Сході України, яке постраждало від бойових дій, приймав участь в обміні полонених.

о. Владислав Діханов з полоненими

Варто зазначити, що сайт храму на честь Святителя Луки, Архиєпископа Кримського і Сімферопольского сконструйований на платформі Prihod.ru. На цьому російському ресурсі можна безкоштовно створювати “сайти офіційних православних організацій”. Приміром, на ресурсі  Prihod.ru побудований офіційний сайт УПЦ МП. Але там георгіївська стрічка відсутня.

Загалом за підтримки вищезгаданого російського ресурсу побудовано більше 27 тисяч сайтів православних організацій, зокрема, в Україні.

Нагадаємо, в травні 2017 року український парламент підтримав законопроект про заборону виготовлення й пропаганди георгіївської стрічки в Україні. Перед цим спікер Андрій Парубій заявив, що “сьогодні йде війна і георгіївська стрічка стала символом окупаційної війни Російської Федерації проти України”.

Документ передбачає покарання за публічне використання, демонстрацію або носіння георгіївської стрічки у вигляді штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-2 550 гривень) або адміністративного арешту на строк до 15 діб з конфіскацією стрічки.

За повторну пропаганду передбачаються ті ж санкції, однак штраф за дане правопорушення може становити вже до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

“РЕЛІГІЙНА ПРАВДА”

Comments are closed.