Кожній людині дарована Господом можливість каятися у своїх гріхах та отримати внаслідок цього милосердне прощення. Водночас дуже важливо, щоби зустріч зі священнослужителем відбулася вживу.
Як повідомили на Facebook-сторінці ПЦУ, це питання гостро постало у зв’язку із розвитком технологій, адже чимало людей тепер цікавляться: “А чи можна мені посповідатися онлайн?”.
“У Православній Церкві України сповідь онлайн не звершується. І причина не в тому, що ми не приймаємо сучасність, або не хочемо зробити доступними певні речі. Справа в тому, що Таїнство покаяння, як і всі інші Таїнства Церкви, потребує особистої участі священнослужителя. За допомогою сучасних технологій можливо проводити бесіди на духовні теми, в тому числі й щодо гріхів та покаяння. Однак так само, як спогляданням їжі чи пиття не можна втамувати голод і спрагу – Таїнство не звершується заочно чи дистанційно”, – пояснили священнослужителі.
У ПЦУ зауважили, що навіть звичайні лікарі не будуть вважати повноцінним лікуванням поради телефоном чи через Інтернет, а запрошують на особистий прийом для спілкування з пацієнтом та огляду, бо тільки так можна поставити максимально вірний діагноз та оцінити важкість хвороби.
“Це правило стосується й процесу лікування душевних ран, які ми завдаємо собі гріхами. Також у Таїнстві покаяння важливою складовою є повна впевненість у збереженні таємниці, чого ніколи не можуть надати будь-які засоби дистанційного спілкування, адже в них можливе стороннє втручання”, – наголосили в Церкві.
У випадку, якщо людина не можете приступити до сповіді у зв’язку із фізичною неспроможністю (наприклад, через важку хворобу або немічність), вона може запросити священника посповідати її вдома.
“Пам’ятаймо, що зміст нашої відвертої розмови – не звичайна формальність, яка звершується раз на місяць чи раз на рік будь-яким способом, а дійсно смиренне покаяння перед Богом з повним усвідомленням вчинених помилок та бажанням їх виправити. Лише за цієї умови ми очистимо свою душу та звільнимо серце і розум від кайданів гріху”, – наголосили в ПЦУ.